این مطلب ۲۵۳ بار خوانده شده
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر:

روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه از کارافتادگی و بازنشستگی قرار می گیرند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گفت: روستاییان و عشایری که از تسهیلات صندوق امید استفاده می کنند می توانند تحت پوشش بیمه ازکارافتادگی و بازنشستگی قرار گیرند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج عشایری به نقل از خبرگزاری مهر، محمدمهدی واعظ مهدوی در مراسم امضای تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: قرارداد منعقد شده با صندوق امید شامل ۱۷ بند است که بر اساس آن افراد روستایی و عشایری که از تسهیلات صندوق امید استفاده می کنند می توانند توسط صندوق روستاییان و عشایر بیمه شوند.

وی افزود: در شرایطی که با تحریم ها مواجه خواهیم شد و شاهد اقدامات هنجارشکنانه رئیس جمهوری آمریکا برخلاف عهد و پیمانشان هستیم، مهمترین استراتژی باید رسیدگی به گروه های محروم و توانمندسازی آنها باشد که در این شرایط روستائیان و عشایر بیش از همه آسیب پذیر هستند به همین دلیل باید چتر حمایتی و اشتغال را برای آنان افزایش دهیم.

وی گفت: رشد و گسترش بیمه اجتماعی راهکاری اثربخشی در شرایط موجود کشور خواهد بود.

واعظ مهدوی با اشاره به اینکه گسترش کمی و کیفی بیمه در برنامه پنجم و ششم آمده است، گفت: در نظام لایه بندی رفاه اجتماعی در سطح اول مساعدت ها شامل افرادی است که قدرت کار ندارند که این افراد معمولا تحت پوشش نهادهای حمایتی امداد و بهزیستی هستند و در لایه دوم بیمه های پایه است که در این بیمه کارفرما رکن مهمی برای روستائیان و عشایر است که بیمه این افراد در صندوق روستائیان طراحی شده است که شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و درمان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر دولت سهم کارفرما را پرداخت می کند، افزود: افراد با داشتن ۶۵ سال سن و ۱۵ سال سابقه می توانند بازنشسته شوند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان گفت: همچنین بر اساس سیاست گذاری و برنامه ریزی های انجام شده قصد داریم علاوه بر بیمه، منابع مالی صندوق کارآفرینی امید را نیز ارتقا دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.