دیدار سران و معتمدان عشایر و طوائف کردستان با رهبر انقلاب

شنبه, 02/13/1393 - 10:22
دیدار سران و معتمدان عشایر و طوائف کردستان با رهبر انقلاب
دیدار سران و معتمدان عشایر و طوائف کردستان با رهبر انقلاب
بسیج عشایر: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اجتماع سران و معتمدان عشایر سه استان غرب و شمال غربی کشور را حاوی این پیام مهم و روشن خواندند که ملت ایران، افتخارات خود را با وحدت و اقدام شجاعانه و هوشیارانه به دست آورده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در سومین روز از سفر به استان کردستان، عصر امروز در دیدار پرشور و صمیمی صدها نفر از سران، معتمدان و متنفذین عشایر و طوائف استانهای کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه، عشایر را سربازانی پرافتخار و همیشه وفادار، اسلام و انقلاب و ایران و مرزدارانی غیور، مؤمن و سلحشور نامیدند و تأکید کردند: به فضل الهی، هوشیاری و بیداری مردم و مسئولان و کار و تلاش همگانی، آینده ای درخشان در انتظار ملت بزرگ ایران است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اجتماع سران و معتمدان عشایر سه استان غرب و شمال غربی کشور را حاوی این پیام مهم و روشن خواندند که ملت ایران، افتخارات خود را با وحدت و اقدام شجاعانه و هوشیارانه به دست آورده و با همین شیوه، این افتخارات را گسترش خواهد داد.
رهبر انقلاب اسلامی، عشایر غیور منطقه کردی را از نقش آفرینان برجسته روند پیروزیهای ملت و نظام خواندند و افزودند: امام راحل عظیم الشأن، با تیزبینی خاص خود عشایر را ذخائر انقلاب می دانستند و عشایر کشور بویژه عشایر مناطق غرب و شمال غرب، این سخن امام خمینی (ره) را با حضور درخشان در فراز و نشیبهای سی سال اخیر، بخوبی اثبات کرده اند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هوشیاری و فداکاری عشایر این مناطق را در ناکام گذاشتن توطئه بیگانگان در سالهای اول انقلاب بسیار تعیین کننده و ارزشمند دانستند و خطاب به سران و معتمدان عشایر خاطرنشان کردند: ملت قدرشناس ایران و حافظه تاریخی انقلاب اسلامی، حماسه های مرزداران غیور خود را از یاد نخواهد برد.
ایشان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را مبدأ ایجاد تحول در جهان و آغاز نگاهی نو و حرکت جدید فکری بشر برشمردند و افزودند: اسلام و انقلاب اسلامی، نسخه درمان دردها و رنجهایی است که ظلم و بیعدالتی و تبعیض ستمگران در طول تاریخ بر بشریت تحمیل کرده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، زورگویان جهان امروز را خطرناکتر از فرعونها و ابوجهل های تاریخ دانستند چرا که سلطه گران کنونی با ابزارهای پیشرفته زور و تزویر و فریب، از خود چهره ای انسان دوستانه و طرفدار حقوق بشر نشان می دهند.
ایشان ایستادگی جمهوری ایران را در مقابل جبهه پیچیده و خطرناک زور و تزویر جهانی، فرصتی بزرگ برای ملت ایران خواندند و افزودند: ما فرزندان این آب و خاک مفتخریم که پروردگار، شجره طیبه انقلاب اسلامی را با دست قدرت خود در این سرزمین غرس کرده و پرچم عدالت و انصاف و خردورزی و پیشرفت را در دستان این ملت به اهتزاز درآورده است.
ایشان، امنیت را اساس پیشرفت و مسئله امروز منطقه دانستند و افزودند: عشایر قدرتمند که تا امروز با مسئولیت شناسی بخوبی حافظ امنیت منطقه بوده اند باید با تقویت توان خود، این احساس مسئولیت را به جوانان و فرزندان خویش منتقل کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، دشمن زخم خورده و ناکام را مترصد فرصتی برای جبران شکستهای خود دانستند و تأکید کردند: شرط مهم ادامه پیروزی در مقابل توطئه های دشمن، هوشیاری، بیداری و پرهیز از دل مشغولی به مسائل کوچک است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به همکاری کردهای عراق با رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس افزودند: اعتماد متقابل و دلبستگی برادران کرد در آن سوی مرز به ایران و انقلاب اسلامی، محسوس است اما دشمن بیکار ننشسته است و مدام در حال توطئه و نفوذ و رخنه است تا شاید با ایجاد اختلاف و یا از راههای دیگر ضربه ای بزند بنابراین باید ضمن حفظ هوشیاری، آمادگی همه جانبه خود از جمله آمادگیهای روحی، سیاسی و فرهنگی را افزایش دهیم.
ایشان، امنیت بیشتر را زمینه ساز کار، تولید، خدمات، عمران و پیشرفت بیشتر دانستند و خاطرنشان کردند باید با استفاده از منابع طبیعی و انسانی ارزشمند، و شکوفایی استعدادهای درخشان جوانان عشایر، روند توسعه و پیشرفت این منطقه شتاب بیشتری گیرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به تجربیات سه دهه اخیر، امیدواری فراوان و قطعی به آینده کشور را نگاهی واقع بینانه خواندند و با اشاره به جایگاه ایران اسلامی در منطقه و جهان و اقبال قلبی ملتها به انقلاب اسلامی افزودند: آنچه داریم از لطف و عنایت پروردگار است و لازم است با پرهیز کامل از غرور و حفظ اتحاد و صمیمت متقابل مردم و مسئولان، حرکت به سوی آینده لبریز از امید و افتخار را ادامه دهیم.
در این دیدار قبل از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی آقایان:
-دارا قادر خانزاده: از متنفذین استان کردستان، شهرستان بانه
-مام عزیز قادری: رئیس ایل قادری از استان آذربایجان غربی
-محسن معاذی: از متنفذین استان کرمانشاه، منطقه اورامانات از شهرستان پاوه
-ابوالقاسم معمار: از متنفذین استان کردستان، شهرستان بیجار
-رحمان بهرام پور: از عشایر استان آذربایجان غربی، شهرستان سردشت
-سیامک زرزا: از خانواده های شهید عشایر از استان آذربایجان غربی، شهرستان اشنویه
-سیدفاتح حسینی: از متنفذین استان کرمانشاه، شهرستان جوانرود
-و عزیز منگوری کردستانی: از سران عشایر استان آذربایجان غربی از پیرانشهر
سخنان کوتاهی بیان کردند.
سران و معتمدین و متنفذین عشایر استانهای کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه در این دیدار، در سخنانی پرشور و لبریز وفاداری و غیرت، ضمن تجدید پیمان با آرمانهای اسلام و انقلاب اسلامی، آمادگی کامل مرزنشینان غیور و دلاور را برای ادامه فداکاری و ایثار در دفاع از مرزهای ایران و در راه تحقق اهداف ملی و انقلابی اعلام کردند: هوشیاری در مقابل فتنه ها و تحریکات بیگانگان برای ایجاد ناامنی و یا اختلافات قومی و مذهبی از دیگر محورهایی بود که سران و معتمدان عشایر غرب و شمال غرب کشور بر آن تأکید کردند.
در ابتدای این دیدار سرتیپ محمود آبادی فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا از تلاش مجموعه دستگاههای دولتی برای رفع مشکلات عشایر و مرز نشینان گزارشی بیان کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.