این مطلب ۴۷۲۵ بار خوانده شده

برپایی کارگاه های آموزشی خودکفایی در راستای اقتصاد مقاومتی

عبداله کریمیان مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان چهارمحال بختیاری در گفتگو با خبرنگار بسیج عشایری از برپایی کارگاه های آموزشی خودکفایی در راستای اقتصاد مقاومتی خبرداد.

عبداله کریمیان  مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان چهارمحال بختیاری در گفتگو با خبرنگار بسیج عشایری گفت: با توجه به اینکه آموزش یکی از راه های پیشبرد اهداف می باشد و اگر آموزشی در کار نباشد بازده مفیدی نمی توان حاصل کرد. این ناحیه با اولویت طرح های مردم یاری که در درجه اول منجربه رفع محرومیت، توسعه و آبادانی، ایجاد و توسعه اشتغال و جلوگیری از مهاجرت نسبت به برگزاری کارگاه های آموزش نموده و با استفاده از کارشناسان مجرب در امر الگو های کشاورزی و دامی و همچنین توزیع بورشور در مناطق عشایری نسبت به آگاه نمودن و تشویق آنان در جهاد ایجاد اشتغال گامهای های موثری برداشته که مورد استقبال چشمگیر مردم و عشایر ساکن قرار گرفته است . لازم به یادآوری است الگوهایی در این کارگاه ها آموزش داده می شود که در آن مناطق بازدهی بیشتری دارند.

وی ادامه دا:به لحاظ اینکه در فصلی قرار گرفته ایم که عمدتاً به لحاظ سرما هرگونه کار و تلاش و انجام امورات کشاورزی باالطبغ تعطیل می باشد و مردم از اوقات فراغت بیشتری برخوردارند؛ بدهترین فرصت برای تشکیل این گونه کارگاه های آموزشی می باشدو این ناحیه با اطلاع رسانی از طریق حوزه ها و پایگاه ها، اهالی و مردم ساکن در روستاهای عشایرنشین را در مساجد و بعضاً در حسینیه ها نسبت به برگزاری کلاس ها اقدام نموده و با پذیرایی ساده و با حضور کارشناسان نسبت به اهداف و آموزش اقدام نموده و می نماید که استقبال خوبی از این گونه کلاس ها به عمل آورند.

وی همچنین افزود: بدون شک هر اندازه که ما روی طرح ها و الگو ها کار کنیم ، نتیجه بهتری به دست می آید و باید به اهداف بزرگتری بیندیشیم تا بتوانیم اعتماد را در بین مردم ایجاد کنیم و از وعده و وعید هایی که نمی توان عملی کرد پرهیز نموده و با صداقت، با مردم همراه شویم که به حمداله این ناحیه تا بحال در انجام رسالت و وظیفه ای که در برابر مردم دارد، دریغ ننموده است.

با توجه به استقبال خوبی که از این گونه طرح ا بعمل آمده است و با طرح پرسش و پاسخ میزان مقبولیت در حد خوبی انجام می پذیردو قطعاً بدون اثرگزاری و راهکار هایی که برای آنان مخصوصاً جوانان ارائه می شود امید آن می رود که بتوان بعضی از الگو ها را عملی کرد.

با توجه به اینکه عشایر استان در قشلاق به سر می برند و در فصل بهار سال آینده وارد استان خواهند شد؛ برنامه هایی در جهت آشنایی عشایر با پرورش طیور ، گسترش و ایجاد کارگاه های موالد و اشتغالزا که حتی به اندازه یک کارگاه باشد در دست اجرا می باشد که بتواند یک خانواده از لحاظ معیشتی بی نیاز باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲