این مطلب ۱۸۸۳ بار خوانده شده

كارآفرين كرمانشاهي: اقتصاد مقاومتي بهترين ظرفيت براي كارآفريني است

كارآفرين برتر اقتصاد مقاومتي سرپلذهاب با تاكيد بر نقش بسيج سازندگي در موفقيت كارآفرينان شهرستان گفت: اقتصاد مقاومتي يكي از مهمترين محركه هاي رشد كارآفريني در شهرستان است.

به گزارش بسیج عشایر؛ اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.

 

معنای اقتصاد مقاومتی این است که هم روند رو به رشد اقتصادی در کشور محفوظ بماند، هم آسیب پذیری اش کاهش پیدا کند.

 

با این هدف کارآفرینان بسیاری پا به عرصه مبارزه با تحریمها گذاشته اند و توانسته اند منبع خوبی جهت درآمد زایی و اشتغالزایی باشند.

 

نصرت اله خدایاری یکی از کارآفرینان سرپلذهابی است که ایده پرورش زیتون شور را در سطح شهرستان محقق ساخته و توانسته یکی از کارآفرینان نمونه در این عرصه باشد.

 

به همین منظور برآن شدیم تا گفتگویی را با این کارآفرین داشته باشیم:

 

نصرت اله خدایاری در گفتگو با خبرنگار ما ضمن اشاره به ظرفیتهای آب و خاک شهرستان سرپلذهاب گفت: آنچه که نقطه قوت در اقدام به فعالیت در عرصه تولیدات کشاورزی است، مرغوبیت و پتانسیل خاک شهرستان سرپلذهاب می باشد.

 

وی اذعان کرد: به همین منظور با بهره گرفتن از این مهم پرورش زیتون در این شهرستان از روند خوبی برخوردار است لذا با لحاظ نمودن این موضوع در پی تولید زیتون شور برآمدم.

خدایاری درادامه افزود: خواص زیتون و اهمیت آن در سبد غذایی خانوارها یک امر انکار ناشدنی است و همین خاصیت می تواند نقطه قوتی در بهره مندی اقتصادی از انواع فرآورده های این محصول باشد.

 

وی با اشاره به تولیدات زیتون شور گفت: در این عرصه چند رقم زیتون شور کنسروی را تولید و محصولات خود را در سطح استان به بازار فروش می رسانم.

 

این کارآفرین اظهار داشت: با توجه به تقاضای مصرف کننده ۵ تن در سال تولید زیتون شور دارم و این مهم با افزایش تقاضای مصرف کنندگان و حمایت سایر نهادهای مرتبط بیشتر خواهد شد.

 

خدایاری خاطر نشان شد: برای اجرایی نمودن طرح تولید زیتون شور از محل بسیج سازندگی اقدام به اخذ تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی با سود کم درصد نموده و با راه اندازی کارگاه تولیدی خود توانسته ام زمینه اشتغال دو تن دیگر را نیز فراهم آورم.

 

شهرستان سرپلذهاب با ۹۰ هزارتن جمعیت در غرب استان کرمانشاه دارای ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق می باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲