وزیر جهاد کشاورزی بر تنوع بخشی در درآمدزایی عشایر تاکید کرد

سه شنبه, 05/21/1393 - 16:19
در نشست شورای سیاست‌گذاری عشایر کشور:
وزیر جهاد کشاورزی بر تنوع بخشی در درآمدزایی عشایر تاکید کرد
 وزیر جهاد کشاورزی بر تنوع بخشی در درآمدزایی عشایر تاکید کرد
وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای سیاستگذاری عشایر کشور اظهار داشت: برنامه راهبردی جامعه عشایری باید به گونه‌ای طراحی شود که عشایر به سطح قابل قبولی از درآمد و خدمات دسترسی داشته باشند.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: برنامه راهبردی جامعه عشایری باید به گونه‌ای طراحی شود که عشایر به سطح قابل قبولی از درآمد و خدمات دسترسی داشته باشند، تا این سبک و شیوه زندگی پایدار بماند.

وی تصریح کرد: این برنامه ضمن لحاظ نمودن همه عوامل موثر در زندگی جامعه عشایری باید با نگاهی مبتکرانه و نه از موضع انفعالی و براساس پیش‌بینی‌های بلند‌مدت و دربرگیرنده فرصت های‌نهان در جامعه تدوین شود و نباید برنامه فقط بر مبنای مشکلاتی که امروز برای ما مشهود است، صورت پذیرد.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در این برنامه باید ببینیم شرایط بهتری و بدتری از نگاه جامعه عشایری چیست و ارائه خدمات براساس خواست این جامعه صورت گیرد.

حجتی در بخش دیگری از سخنانش در نشست شورای سیاست‌گذاری عشایر کشور، اظهار داشت: پیش‌بینی تنوع بخشی در درآمدزایی عشایر در برنامه راهبردی می‌تواند به پایداری این جامعه کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: هدایت عشایر به تولید گیاهان دارویی و استفاده از درآمد و ارزش افزوده آن می‌تواند در همین راستا باشد.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین توسعه و گسترش بیمه تامین اجتماعی عشایر را خدمتی در جهت اعتماد بخشی و پایداری این جامعه و این سبک زندگی عنوان و تاکید کرد: باید جهت‌گیری برنامه‌ها به سمت بهره‌برداری پایدار از مراتع، فراهم آوری رفاه مطلوب برای خانواده های عشایری، سیستم‌های مناسب کوچ منطبق با طبیعت و فرهنگ عشایر و بهبود وضعیت اقتصادی باشد.

وی خطاب به مدیران تاکید کرد: در تدوین برنامه راهبردی از تمامی نظرات اعم از بخش خصوصی، دانشگاهی و نمایندگان جامعه عشایری بهره گیری شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.