این مطلب ۱۷۹۷ بار خوانده شده
در نشست شورای سیاست‌گذاری عشایر کشور:

وزیر جهاد کشاورزی بر تنوع بخشی در درآمدزایی عشایر تاکید کرد

وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای سیاستگذاری عشایر کشور اظهار داشت: برنامه راهبردی جامعه عشایری باید به گونه‌ای طراحی شود که عشایر به سطح قابل قبولی از درآمد و خدمات دسترسی داشته باشند.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: برنامه راهبردی جامعه عشایری باید به گونه‌ای طراحی شود که عشایر به سطح قابل قبولی از درآمد و خدمات دسترسی داشته باشند، تا این سبک و شیوه زندگی پایدار بماند.

وی تصریح کرد: این برنامه ضمن لحاظ نمودن همه عوامل موثر در زندگی جامعه عشایری باید با نگاهی مبتکرانه و نه از موضع انفعالی و براساس پیش‌بینی‌های بلند‌مدت و دربرگیرنده فرصت های‌نهان در جامعه تدوین شود و نباید برنامه فقط بر مبنای مشکلاتی که امروز برای ما مشهود است، صورت پذیرد.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در این برنامه باید ببینیم شرایط بهتری و بدتری از نگاه جامعه عشایری چیست و ارائه خدمات براساس خواست این جامعه صورت گیرد.

حجتی در بخش دیگری از سخنانش در نشست شورای سیاست‌گذاری عشایر کشور، اظهار داشت: پیش‌بینی تنوع بخشی در درآمدزایی عشایر در برنامه راهبردی می‌تواند به پایداری این جامعه کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: هدایت عشایر به تولید گیاهان دارویی و استفاده از درآمد و ارزش افزوده آن می‌تواند در همین راستا باشد.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین توسعه و گسترش بیمه تامین اجتماعی عشایر را خدمتی در جهت اعتماد بخشی و پایداری این جامعه و این سبک زندگی عنوان و تاکید کرد: باید جهت‌گیری برنامه‌ها به سمت بهره‌برداری پایدار از مراتع، فراهم آوری رفاه مطلوب برای خانواده های عشایری، سیستم‌های مناسب کوچ منطبق با طبیعت و فرهنگ عشایر و بهبود وضعیت اقتصادی باشد.

وی خطاب به مدیران تاکید کرد: در تدوین برنامه راهبردی از تمامی نظرات اعم از بخش خصوصی، دانشگاهی و نمایندگان جامعه عشایری بهره گیری شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲