این مطلب ۶۱۴۶ بار خوانده شده

کودکان و آسیب های ماهواره

هدف دشمن از دجال واره ها حذف ایمان و حیا از جامعه ایرانی است.

ماهواره یا همان دجال واره سابقه چندین ساله ای در زندگی انسان ها دارد، اما امروزه دجال واره فرهنگ و اصل افراد را هدف قرار داده است و این کار دشمن است که می خواهد فرهنگ و اصالت جامعه ایران را دست خوش تغییرات کند.

امروزه راهبرد اصلی نظام سلطه برای مبارزه با انقلاب اسلامی، استفاده از ماهواره و شبکه های ماهواره ای است.

عقیده آن ها این است که می توان با تغییر فرهنگ و نگرش اسلامی ملت ایران را به زانو درآورد و با استفاده از ماهواره و جنگ نرم ایمان و حیا را از جامعه ایرانی گرفت.
 این شبکه ها توسط یهود و دشمنان اسلام و ایران هدایت می شوند تا کانون گرم خانواده های ایرانی را هدف خود قرار دهند.

تبلیغ بی سامانی و لجام گسیختگی بجای خانواده های مومن و مذهبی، عادی جلوه دادن خیانت در روابط زوجین، عادی سازی مشروب خوری و برهنگی، عادی سازی روابط نامحرم، پایین آوردن سطح رضایت زوجین از یکدیگر و ترویج بی بندوباری و بی حجابی از مهم ترین فعالیت های دجال واره (ماهواره) است.

راه های مقابله با تهدیدات دجال واره: شناخت بهتر رسانه ها، آموزش مهارت های زندگی، ترویج گفتگوی کلامی در خانواده های ایرانی، تقویت اعتماد به نفس، استقلال فرهنگی، تقویت باورهای دینی و اعتقادی و دشمن شناسی از مهم ترین راهکارهای مقابله با تهدیدات دجال واره است.

کودکان به علت ارزیابی مستقیم و داشتن دقت نابالغ، مثل بزرگتر ها نمی توانند برخی چیزها را فیلتر کنند لذا تا بزرگ شوند خیلی برنامه هایی که از اين شبکه ها دیده اند جذب ذهنشان شده و بنیان شخصیت آن ها دقیقاً مطابق همین برنامه ها شکل می گیرد، از طرفی همین بچه ها دچار تعارض هایی می شوند چراکه  در جامعه، مدرسه و خانواده چیز های خوب می بینند ولی در ماهواره برعکس آن را می بینند.یکی از اثرات مهم ماهواره را بلوغ زودرس در کودکان است زندگی کردن را به بچه ها یاد دهیم تا برنامه های ماهواره ای آن ها را به سمت دیگری نبرد. متاسفانه بلوغ زودرس در بعضی فرزندان اثر همین ماهواره است.

 

به فرزندان اجازه ندهیم بیش از یک ساعت کنار تلویزیون بنشینند، آمارها نشان می دهند بیش از ۶ ساعت از وقت کودکان پای تلویزیون سپری می شود که متاسفانه در مهد کودک های ما نیز این روند وجود دارد و کودکان را از صبح تا ظهر مشغول دیدن فیلم ها و اوقات فراغت آنها را صرف دیدن سی دی ها می کنند. حتی بعضی پدر و مادر ها نیز برای اینکه بچه ها را آرام و به قول خودشان مشغول کنند آ نها را به تماشای تلویزیون تشویق می کنند و اين در حالی است که می توانند با سرگرمی های سالم از جمله بازی با کودکان اوقات فراغت آن ها را پر کنند و این معضل در خانواده های تک فرزند بیشتر است.

 

سپردن تربیت کودک به وسیله رسانه ها و تلویزیون را یکی از معضلات جامعه امروز است،  آمار ها نشان می دهد، متأسفانه ارتباط  گفتاری بین اعضای خانواده از جمله فرزندان ۱۷ دقیقه در شبانه روز است در صورتی که در خود آمریکا همین موضوع یعنی نشستن بچه ها پای تلویزیون بسیار جدی گرفته می شود و موقع ثبت نام در مدارس از چند ساعت جلوی تلویزیون سوال می کنند و تاکید دارند زیر ۷  ساله ها فقط یک ساعت پای تلویزیون بنشینند آن موقع برای کودکان ما ساعت ها برنامه ریزی می کنند، برای خانواده ها ساعت ها برنامه ریزی می کنند. چند کشور فارسی زبان در دنیا وجود دراد؟ ولی آن ها حدود ۴۰ شبکه فارسی زبان شاید هم بیشتر برای کشور های فارسی زبان تدارک دیده اند، لذا خانواده ها به بچه ها شرافت ،کرامت و ارزش قائل شوند و با آن ها دوست شوند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲