این مطلب ۸۱۷۲ بار خوانده شده
یادداشت/

از ظرفیت و توانمندی بسیج عشایری کشور در همه عرصه ها استفاده شود

چندی پیش باخبر شدیم "دکتر قندالی" رئیس سازمان امور عشایری کشور و "دکتر قوامی" رئیس فراکسیون عشایر مجلس و هیئت همراه جهت شرکت در همایش توانمندیهای عشایر خراسان شمالی با محوریت تولید و اشتغال عشایری به استان خراسان شمالی سفر نموده و ....

چندی پیش باخبر شدیم "دکتر قندالی" رئیس سازمان امور عشایری کشور و "دکتر قوامی" رئیس فراکسیون عشایر مجلس و هیئت همراه جهت شرکت در همایش توانمندیهای عشایر خراسان شمالی با محوریت تولید و اشتغال عشایری به استان خراسان شمالی سفر نموده و در مصاحبه­ های خود با رسانه­ ها مطالبی عنوان نمودند، بر آن شدیم تا با تحلیل از این سفر، نقدی منصفانه ارائه دهیم تا ان شاء الله نتیجه آن کمک به مسئولین در خدمت ­رسانی هرچه بهتر و بیشتر به جامعه عشایر کشور باشد.

 

در ابتدا از تعامل دولت و مجلس در راستای خدمت­ رسانی و سفر همزمان به مناطق عشایری تقدیر و تشکر می­کنیم و امیدواریم این سفر مطلعی مبارک جهت سفرهای بعدی به سایر نقاط باشد، چرا که بازدید همزمان دولت و مجلس و مشاهده میدانی مشکلات عشایر، دیدگاهها را به هم نزدیک نموده و هر بخش از مجلس و دولت ضمن ارائه توضیحات و طرح­ ها و برنامه­ ها، جهت اصلاح فرآیندها و قوانین و دستورالعمل ­ها اقدام می­ نماید که این تعامل سازنده به سود جامعه عشایر و در نهایت به سود کشور خواهد بود.

رئیس سازمان امور عشایری کشور در همایش توانمندی های عشایر خراسان شمالی با محوریت تولید و اشتغال

منبع: ایرنا

لینک خبر

دیدگاه:

امید است سفرهای مشترک مسئولان قوه مجریه و نمایندگان مجلس و قوه تقنین به اقصی نقاط کشور جهت خدمات رسانی به مردم شریف ایران اسلامی انجام و استمرار داشته باشد که از این بابت جای بسی شکر و تقدیر و تشکر را داریم.

جا دارد در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال؛ اینگونه سفرها بدور از بازیهای سیاسی و عوام فریبانه، با حضور جمع بیشتری از مسئولان دولتی و دارای مأموریت ذاتی به جامعه عشایری کشور تحت عنوان سفر خدمت انجام شود و از محرومترین نقاط شروع و پی در پی با حضور در کلیه مناطق عشایری کشور، شأن نوکری و خدمتگزاری خویش را به اثبات برسانیم.

 

 

 

 

استاندار خراسان شمالی:
۲۰۰۰ پنل خورشیدی سیار بین عشایر خراسان شمالی توزیع می شود

منبع: سازمان امور عشایری

لینک خبر

دیدگاه:
توزیع پنل های خورشیدی با هدف تأمین برق و افزایش سطح روحیه و رفاه جامعه عشایر، کاری پسندیده و ضروری است، گرچه قرار بود این کار در برنامه توسعه پنجم برای کل عشایر انجام شود، باز هم امید است که از خراسان شمالی و حوزه انتخابیه "دکتر قوامی" ریاست فراکسیون عشایری مجلس فراتر رفته و به بقیه جامعه هدف تسری یابد.

 

 

 

 

رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی اعلام کرد:

اجرای طرح پایلوت کشت گیاه دارویی در منطقه تخت میرزا اسفراین در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی برای عشایر

منبع: ایرنا

لینک خبر

دیدگاه:

کشت گیاهان دارویی بعنوان عرصه ای جدید در زندگی عشایر امری مبارک است و قطعاً جغرافیای زیستی عشایر مستعد این امر می باشد که امید است ضمن تسری بر سایر مناطق کشور، فرآیند مطالعه، آموزش، کشت، داشت، برداشت، عرضه به بازار آن دقیقا توسط مجلس و دولت پیش بینی و عملیاتی شود. ان شاءالله

 

 

در پایان اعلام میداریم که بایستی از ظرفیت و توانمندی بسیج عشایری کشور در همه عرصه ها استفاده مناسب و به موقع بعمل آید.

 

انتهای یادداشت/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲