این مطلب ۷۵۱ بار خوانده شده
در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفت/

احیای هنری سنتی قالی بافی توسط بانوی کرمانشاهی

فریبا کولانی فعال اقتصاد مقاومتی گفت: با الگو گرفتن از اقتصاد مقاومتی می‌توان با توسعه هنر قالی بافی علاوه بر کسب درآمد نقش بسزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشت.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار بسیج عشایر کرمانشاه: صنایع دستی و هنرهای سنتی از عرصه‌ های مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی است که احیای این هنر علاوه بر حفاظت از فرهنگ اصیل بومی زمینه اشتغالزایی را فراهم کرده و رونق اقتصادی را با اندک سرمایه گذاری فراهم می کند.

 

فریبا کولانی فعال اقتصاد مقاومتی گفت: فرش دستباف یکی از هنرهای دستی است که تبلور عینی اقتصاد مقاومتی بوده و در شرایط سخت تر شدن تحریم‌ ها به یاري اقتصاد و اشتغال كشور خواهد آمد.

 

وی افزود: این صنعت بدون سرمایه‌گذاری بالا، نقش مؤثری در ایجاد مشاغل خانگی دارد و با تکیه‌بر ظرفیت‌های داخلی به‌ عنوان منبعی تأثیرگذار در تأمین درآمدهای ارزی کشور نیز محسوب می‌شود.

 

کولانی گفت: سال گذشته با دریافت ۵ میلیون تومان وام از بسیج ناحیه عشایری دوطرح نقشه خریداری کرده واز فروش آنها ۱۲ میلیون تومان دریافت کردم.

 

وی با اشاره به حمایت های بسیج ناحیه عشایری از مسئولین استانی خواست به جوانان برای شروع کار حمایت کنند و در کنار سپاه بیکاری را در استان ریشه کن کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.