این مطلب ۷۲۸۹ بار خوانده شده
مدیرکل دفتر امورروستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه ؛

مناطق عشایری دارای ظرفیت گردشگری هستند

مدیرکل دفتر امورروستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه گفت:ظرفیت مناطق عشایری فرصت مناسبی برای توسعه گردشگریست و بخشی از درآمد مالیات بر ارزش افزوده به مناطق عشایری اختصاص خواهد یافت.

به گزارش بسیج عشایر؛ "امیر خسروانی" مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه در بازدید از پروژه بزرگ کانون توسعه سگر که از پروژه های سفر پرخیر وبرکت مقام معظم رهبری به استان است، گفت:عشایر بخش مهمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند و نیازمند ارائه خدمات  هستند.

 

 "علی اشرف آزادی" مدیر کل امور عشایر استان  کرمانشاه نیز پروژه اسکان عشایر سگر شامل احداث ۱۰ کیلومتر راه شنی درجه ۲، راه‌اندازی سایت های اسکان عشایر، بهسازی چشمه‌ها، احداث سه استخر ذخیره آب برای آبیاری باغات منطقه و دامپروری و پرورش آبزیان سردآبی مورد ارزیابی قرار داد.

 

 

 امیر خسروانی مدیر کل دفتر امورروستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه ضمن ابراز خرسندی از اجرای این چنین پروژه ها برای بهره مندی عشایر گفت عشایر بخش مهمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند و نیازمند ارائه خدمات میباشند.

 

وی  پیرامون برنامه اسکان داوطلبانه عشایر گفت: اسکان عشایر از سیاست‌های عمومی دولت است و مکان‌های در نظر گرفته شده باید ظرفیت مناسبی به لحاظ شرایط دامپروری و کشاورزی داشته باشند تا زمینه اشتغال پایدار عشایر را فراهم نمایند.

خسروانی پس از بازدید از تمامی نقاط مختلف کانون توسعه سگر گفت :منطقه عشایری (سگر ) از پتانسیل ها و ظرفیت های بسیاری در زمینه های دامپروری ، باغداری ، کشاورزی ، پرورش آبزیان و زنبورداری برخوردار میباشد و در صورت فراهم نمودن زیرساختهای لازم با توجه به جذابیتهای زندگی عشایری میتوان این کانون را به عنوان یکی از قطبهای گردشگری برای توسعه صنعت گردشگری معرفی نمود .

 وی با اشاره به اینکه عشایر یک قشر تولید کننده هستند، افزود: این بخش از جامعه نیازمند خدمات فرهنگی، آموزشی و بهداشتی بسیار بیشتری هستند و مسئولین مربوطه نیز از برنامه‌های ارائه شده در این زمینه حمایت می‌کنندو در صدد این هستیم که بخشی از درآمد مالیات بر ارزش افزوده که از اعتبارات ماده ۶ برنامه ششم توسعه می باشد را با لحاظ نمودن نسبت جمعیتی به بخش عشایری اختصاص دهیم تا انشااله شاهد افزایش شاخصهای توسعه در مناطق عشایری باشیم.

 آزادی مدیرکل امورعشایر استان نیز  در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ با اشاره به سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه گفت: ۲۰ مهرماه یادآور حماسه و خاطرات فراموش ناشدنیست که تمام قشرهای مختلف استان در استقبال از مقام معظم رهبری خلق نمودند و باردیگر ثابت کردند که پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه هستند و خواهند بود.

وی با اشاره به برکات معنوی سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه ، بر پروژه های مصوب سفر و تاثیر بسزای آن در شکوفایی وتوسعه استان تاکید نمود و ضمن اشاره به پروژه کانون توسعه سگر شهرستان دالاهو که از مصوبات سفر پربرکت مقام معظم رهبری در مناطق عشایری است ، اجرای این مصوبات را در مناطق عشایری سبب بهرمندی این قشر از شاخصهای توسعه، رفع محرومیتها،رونق اقتصادی ، اشتغال پایدار و افزایش تولید دانست.و اظهار امیدواری کرد که به همت مسئولین ذیربط هرچه سریعتر این پروژه به بهره برداری برسد و شاهد افزایش تولیدات عشایر در منطقه باشیم.

 کانون توسعه سگر در فاصله ۲۸ کیلومتری شهرستان دالاهو و۱۱۰کیلومتری کرمانشاه واقع شده است. این کانون با هدف ساماندهي و اسكان داوطلبانه عشاير منطقه و ارتقای شاخص های توسعه و رفاه ا ایجاد شده است و با مساحت ۲۶۱۶ هکتار، بیش از ۴۵ خانوارعشایر و ۱۲۰۰۰راس دام را در فازاول وحدودا یکصد خانوار را در فازهای بعدی تحت پوشش قرار می دهد.

از نتایج اجرای این پروژه می توان به ارتقای شاخص هاي توسعه انساني از قبیل آموزش ،بهداشت، سوخت ‌رساني، راه مناسب، آب شرب، برق و افزایش درآمد و رفاه خانوارهای عشایر اشاره نمود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

هرکس نمیتواند کفاره ی گناهش را بپردازد، بر محمد و آل محمد بسیار صلوات فرستد زیرا صلوات گناهانش را کاملا از بین می برد.