این مطلب ۴۸۶ بار خوانده شده
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

امسال هیچ گونه محدودیتی در پرداخت وام به روستاییان و عشایر نداریم

وی گفت: یازده هزار میلیارتومان از محل صندوق توسعه ملی ، هزارو ۶۰۰ میلیاردتومان از محل سازمان مستضعفان و ۳۱۰ میلیاردتومان از محل ستاد اجرایی امام به روستاییان و عشایر با سود تک رقمی پرداخت می شود.
نسخه مناسب چاپ

"ابوالفضل رضوی" معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری درباره اولویت های و برنامه ها برای روستاییان و عشایر، افزود: دولت تدبیر و امید در بحث روستاها مهمترین برنامه اش اشتغال مناسب جوانان تحصیل کرده روستایی و دومین برنامه افزایش درآمد خانوارهای آنها است.

وی ادامه داد: درآمدخانوارهای روستایی متاسفانه نسبت به درآمد خانوار شهری پایین است بنابراین باید به یک تعادل برسد که در این رابطه وام های با کارمزد تک رقمی به روستاییان و عشایر پرداخت می شود.

معاون توسته روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت:در گذشته چون سند روستایی مورد قبول نبود ، اگر می خواست وام بگیرد باید مسایل را به گونه ای دیگر حل می کرد که این مساله اکنون حل شده است.

رضوی ادامه داد: در برنامه امسال می توانیم بگوییم شکوفایی غیرقابل انتظاری داریم حدود یازده هزار میلیاردتومان از محل صندوق توسعه ملی ما داریم که با وام ۶ درصد به روستاییان ، عشایر و شهرهای زیر ده هزار نفر پرداخت می شود.

وی گفت: از محل بنیاد مستضعفان، بانک سینا هزا رو ۶۰۰ میلیارد تومان را در با کارمزد ۸ درصد پرداخت می کنیم و ۳۱۰ میلیاردتومان را از محل ستاد اجرایی فرمان امام و بانک پارسیان پرداخت می شود و امسال هیچ گونه محدودیتی درباره اعتبارات نداریم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در ادامه گفت: ایجاد ناحیه صنعتی در هر دهستان کشور که از امسال شروع شده و تا پایان سال ۹۷ ، ۲۶۰۰ دهستان کشور در آن یک ناحیه صنعتی مستقر خواهد شد که این نواحی صنعتی کار اداری داوطلبان ایجاد شغل و استقرار واحدهای تولیدی و خدماتی را کم می کند.

رضوی افزود: بحث دیگری که خیلی مهم است ارایه آموزش های مهارتی به روستاییان است که دستگاه ها در این مورد موظف شدند که در این زمینه کمک کنند.
 

انتهای پیام /

 

منبع: ایرنا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.