سهم خراسان شمالی از تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری ۲۶۳ میلیارد تومان است

یکشنبه, 11/08/1396 - 08:40
استاندار خراسان شمالی:
سهم خراسان شمالی از تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری ۲۶۳ میلیارد تومان است
سهم خراسان شمالی از تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری ۲۶۳ میلیارد تومان است
دوازدهمین کارگروه تخصصی اشتغال استان با حضور استاندار خراسان شمالی برگزار شد که تصمیم گیری در خصوص دستور العمل مرتبط با تسهیلات توسعه اشتغال در بخش های روستایی و عشایری با رقم اعتباری ۲۶۳ میلیارد تومان به عنوان سهم استان انجام شد.

به گزارش بسیج عشایر خراسان شمالی؛ "محمدرضا صالحی استاندار" خراسان شمالی در این کارگروه اظهار داشت: سهم استان از اعتبار 263 میلیارد تومان تسهیلات برای شهرهای زیر ده هزار نفر و نواحی صنعتی با نرخ پرداخت ده درصد کارمزد، روستاها و مناطق عشایری غیر مرزی با سود 6 درصد و در روستاها و مناطق مرز نشین با نرخ تسهیلاتی 4 درصدی پرداخت می شود.

 

 

وی افزود: نرخ پایین تسهیلات برای روستاییان و عشایرامتیازی محسوب می شود لذا بر اساس تصمیم گیری اتخاذ شده در جلسه این کارگروه مقرر شد بر مبنای شاخص های موجود، ضرایبی شامل جمعیت روستایی، عشایری و مرزی اعلام شود و از سوی دیگر رقم مرتبط با هر شهرستان نیز با تاکید بر انجام کار کارشناسی مشخص شود.

 

صالحی تعیین رقم شاخص های هر شهرستان را منوط به برگزاری جلسه ای دیگر دانست و افزود: 70 درصد رقم این 263 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات،بر اساس شاخص های تعریف شده بین شهرستان ها توزیع می شود و هر شهرستانی که عملکرد سریع تر در پرداخت تسهیلات داشته باشد، از سهم 30درصدی باقی مانده اعتبارات  نیز می تواند بهره مند شود.

 

 

وی در بخش دیگر سخنان خود به دیگر تصمیمات اتخاذ شده در جلسه این کارگروه اشاره کرد و گفت: کمیته های شهرستانی مشابه با کارگروه استانی تشکیل شود تا برای طرح های با اعتبار بیش از 250 میلیون تومان تصمیم گیری شود و بانک های عامل سریع تر برای پرداخت این تسهیلات اقدامات لازم را انجام دهند.

 

 

صالحی اظهار داشت: سهم اشتغال مناطق مرزی، عشایری و روستایی باید بر اساس شاخص ها توزیع شود و ضریب اهمیت آن نیز با تشکیل کمیته ای مورد رصد قرار گیرد.

 

 

وی بیان کرد: در راستای اجرای برنامه های توانمند سازی نیروهای کار برای رسته های اولویت دار تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری، آموزش و کارآفرینی باید جزو اولویت های مهم برای متقاضیان قرار گیرد و دستگاه های اجرایی متولی به این موضوع ورود جدی داشته باشند.

 

 

وی در ادامه با اشاره به برنامه ملی اشتغال در حوزه روستایی و مناطق عشایری گفت: سهم شهرستان ها بر مبنای جمعیت روستایی، عشایری، مناطق مرزی و محروم و سهم بیکاران مشخص شود اما آنچه می تواند حائز اهمیت باشد این است که مدیران باید به دنبال تحقق شاخص های منتج به اشتغال پایدار باشند تا شاهد ماندگاری عشایر و روستاییان در منطقه زندگی خود باشیم.

 

 

صالحی افزود: با تشکیل کمیته فنی و عضویت پنج اداره کل در این کمیته و ریاست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کمیته آموزش با ریاست اداره کل فنی و حرفه ای در ارتباط با دستور العمل های مرتبط با مخاطبان روستا، عشایر، مرزی، شهرهای زیر ده هزار نفر و نواحی صنعتی اشکال های کار در حوزه اشتغال برطرف شود.

 

 

وی با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات بخشی از اولویت با طرح های بزرگ باشد، تاکید کرد: بانک های عامل نیز حداکثر پرداختی ها و همکاری های لازم را خواهند داشت ضمن اینکه از بانک ها انتظار داریم تنها در چارچوب دستورالعمل ها و ابلاغیه تهران حرکت کنند.

 

 

استاندار خراسان شمالی خطاب به تمام مدیران دستگاه های اجرایی استان گفت: با توجه به اینکه آغاز دهه فجر مقارن با ایام دهه فاطمیه است بنابراین ضمن اجرای برنامه های دهه فجر و ارائه گزارش های دقیق و شفاف از عملکرد خود رعایت ایام دهه فاطمیه را نیز لحاظ کنید.

 

 

صالحی تاکید کرد:در ایام دهه فجر به هیچ عنوان ارباب رجوعی نباید به دلیل شرکت مدیران در برنامه ها و مراسم مختلف این ایام سرگردان شود بنابراین نباید شاهد تعطیلی بخش ها باشیم و از امور رسمی ادارات غفلت کنیم.

 

 

وی اظهار داشت: در حوزه جذب اعتبارات نیز به طور رسمی حداکـثر تا اسفند ماه برنامه ریزی های لازم انجام شود تا شاهد چندین پرداخت تسهیلات وآغاز پروژه باشیم و در این مسیر مشکلات موردی برطرف و هدف گذاری های اصلی هم انجام شود. 

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.