این مطلب ۳۸۴۵ بار خوانده شده

ناحیه عشایری کرمانشاه تجلی اقتصاد مقاومتی در دامداری و دامپروری

خانم عالیه فرهادی بانوی بسیجی و از اهالی روستای شهید عسکری می باشند که در یک سوله نیمه کاره در زمینه دامداری و دامپروری فعالیت میکند.

خودتان را معرفی کنید؟

عالیه فرهادی هستم متولد ۱۳۵۱۱ تحصیلاتم ابتدایی است و از اهالی روستای شهید عسکری هستم.

 

چگونه به این کار مشغول شدید؟

در ابتدا کار مادرم بود و من نیز با توجه به علاقه ای که به این کار داشتم تصمیم گرفتم که کار مادرم را ادامه دهم. در ابتدا یک راس گاو خریدم و پرورش دادم و در حال حاضر ۵۵ راس گاو پرورش میدهم.

 

هدفتان از ادامه دادن این کار چه بود؟

هر کسی در زندگی به کاری علاقه دارد و قدم نهادن در راه رسیدن به آن یعنی رسیدن به موفقیت و برای رسیدن به این موفقیت باید صبر و بردباری داشت.

 

سرمایه اولیه کارتان چقدر بود؟

کل سرمایه من برای شروع ۲ میلیون تومان بود و من در ابتدا کارم را با ۲۲ میلیون تومان شروع کردم . فشارهای مالی به من بیش از اندازه بود امیدوارم هیچ کس طعم بی پولی و به بیان دیگر تنگی زندگی را نچشد.

 

آیا تا به حال سازمان یا نهادی از شما حمایت کرده است؟

نه تاکنون هیچ نهادی از من حمایت نکرده و سرمایه من از تولید فراورده ای شیری است و شکر خدا ماهی ۱/۵میلیون تومان درآمد دارم.

 

چه توانایی و قابلیتی در شما باعث موفقیتتان شده است؟

ببینید برای شروع یک کار اول توکل به خدا و بعد علاقه است اگر به کاری که داری شروع می کنی علاقه ای نداشته باشی زود از کارت خسته می شوی و جز ضرر چیزی عاید نمی شود پشتکار هم مسئله مهمی است که باید مدنظر باشد با این سه معیار میشود گفت ۸۰ درصد در موفقیت بنده تاثیر داشت.

 

چند نفر در این کار مشغول به کار هستند؟

در حال حاضر دو نفر مشغول به کار هستند ولی ان شاالله در روز های آینده قرار شده به این تعداد دام اضافه شده و همچنین در فکر دریافت تسهیلات هستم که هم سوله را تمام کنم و هم تعداد ۱۰ راس گاو خریداری کنم.

 

برنامه آینده تان چیست؟

ادامه دادن کارم وموفقیت بیشتر به یاری خداوند.

 

انتظار شما از مسئولان چیست؟

اینکه از فعالان عرصه اقتصادی حمایت کنند و استان ما و حتی کشور به جایی برسد که در همه زمینه ها خودکفا شود و این حمایت و دلسوزی مسئولان را می طلبد امیدوارم مسئولان ما گوشی برای شنیدن درد دل مردم داشته و از حمایت های خود دریغ نکنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.