این مطلب ۹۵۶۳ بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج عشایری کشور:

نقش عشایر در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خوبی نمایان است

سردار سیف، گفت: نقش موثر عشایر ایران اسلامی چه در مبارزات تاریخی قبل از انقلاب علیه رژیم های گوناگون گذشته و چه در پیروزی های انقلاب اسلامی به ویژه دفاع مقدس و همچنین در عرصه های مختلف جامعه به خوبی نمایانگر است.

"سردار سیف" رئیس سازمان بسیج عشایری کشور در گفتگو با بسیج عشایر با اشاره به درپیش بودن یادواره سردار شهید مرتضی حسین پور و ده هزار شهید جامعه عشایری کشور، گفت: اگر صفحات پر انقلاب انقلاب را ورق بزنیم نقش موثر عشایر ایران اسلامی چه در مبارزات تاریخی قبل از انقلاب علیه رژیم های گوناگون گذشته و چه در پیروزی های انقلاب اسلامی به ویژه دفاع مقدس و همچنین در عرصه های مختلف جامعه به خوبی نمایانگر است.

 

وی افزود: عشایر سلحشور و وفادار به اسلام که تا قبل از انقلاب به عنوان مدافع اسلام با هیچ حاکمی سازش نکردند پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز دست یاری به سوی امام امت و ایران اسلامی دراز کردند و برای دفاع از کیان اسلام و ترویج مبانی آن با دولت و ملت هم پیمان شدند.

 

سردار سیف تصریح کرد: اگر در مختصات انقلاب اسلامی و منویات حضرت امام و بزرگان انقلاب اسلامی مرور کنیم، بی اغراق و بی مبالغه عشایر جزء ذخایر عظیم اجتماعی، فرهنگی و بخشی از هویت اسلامی ایرانی هستند و این امتیاز برجسته موجب شده است که هر گاه ایرانیان در هر کجای دنیا بخواهند به ایرانی بودن خودشان غرور بورزند بخشی از این افتخار و عزت و اهتراز به جامعه عشایر باز می گردد.

 

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور، غیرت، شجاعت و مردانگی را یکی از ویژگی های بارز عشایر دانست و افزود: در جنگی که ابر قدرت ها بر ما تحمیل کردند همه ادیان، اقشار و تفکرات حضور داشتند و برای پایداری اسلام و انقلاب شهید دادند اما در این بین نقش عشایر غیور بسیار بارز و آشکار بود. عشایر در همه ادوار پیش قراول و در کنار روحانیت خط مقدم بودند آنها را حافظان اسلام، انقلاب و روحانیت می توان خواند.

 

وی، حماسه بزرگ جنگ جنوب را نمونه ای بارز از ایستادگی و مقاومت عشایر غیور می توان برشمرد و افزود: به علت نیروی نظامی قوی و مستحکم عشایر، مقام معظم رهبری همیشه نام عشایر را در کنار سایر قوای نظامی مطرح می کنند. عشایر هیچ گاه در تقابل با نظام نبوده اند بلکه به عنوان سربازان امام در خط مقدم جبهه حضور داشتند.

 

سردار سیف بیان داشت: در طول ۸ سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل به دشمنان ثابت شده عشایر تا پای جان از ارزش های انقلاب حفاظت و پاسداری می کند و مردم عشایر در کنار سایر اقشار ملت توانستند در طول دوران دفاع مقدس از کیان اسلام دفاع کنند.

 

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور، تصریح کرد: عشایر پیوسته در سنگر حمایت از ولی فقیه بوده و در این مسیر جانفشانی می کنند. طاغوت نتوانست عشایر را جذب کند اما امروز، عشایر غیور و ولایت مدار به واسطه دلدادگی به اسلام، پاسداران عزت میهن اسلامی و ناموس پرست و کانون غیرت می باشند. عشق و ارادت متقابلی بین رهبری و عشایر وجود دارد.

 

این مقام مسئول؛ دینداری، حفاظت از نظام اسلامی، ولایت مداری و عشق به میهن اسلامی را مهمترین ویژگی عشایر برشمرد و افزود: اگر عشایر در تمام  دوران انقلاب در مقابل تهاجم و حمله استکبار ایستاده اند به دلیل استکبار و سخت کوشی این قشر می باشد و ما باید وصیت نامه شهدا را باز خوانی کنیم تا بتوانیم به همت نسل جدید و جوان، اسلام را به همه جهان گسترش دهیم چرا که دنیا امروز تشنه اسلام ناب محمدی است.

 

سردار سیف خاطرنشان کرد: عشایر در دوران ۸ سال دفاع مقدس با ساده ترین ابزار آلات به مقابله با تانک های نظامی دشمن رفتند، توقف ارتش بعثی در اغلب مناطق جبهه مرهون ایستادگی و شجاعت های عشایر بود که به طور قطع یقیین درس عبرت آموزی برای دشمن به شمار می رود. شجاعت های عشایر چه لر و چه کرد و چه عرب و … در برابر دشمنان در ۸ سال دفاع مقدس ستودنی است و حماسه های بزرگی را خلق کردند که باید مایه عبرت برای دشمنان امروزی اسلام باشد.

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲