این مطلب ۵۴۹۸ بار خوانده شده

آغاز پرداخت تسهیلات اشتغال روستائیان و عشایر از ۱۰ اسفند ماه

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: نخستین پرداخت ها در حوزه اشتغال روستائیان و عشایر در برخی از استان ها از دهم اسفند ماه جاری آغاز می شود.

"سید ابوالفضل رضوی" اظهار کرد: پرداخت ۱۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار با نرخ کارمزد تک رقمی چهار درصدی برای روستائیان و عشایر مرزنشین و شش درصدی برای روستائیان و عشایر سایر مناطق که با پیگیری های فراوان و با ارائه لایحه دوفوریتی به نتیجه رسید، انجام می شود.

 

وی ادامه داد: براساس سه فرمول معکوس درآمد خانوار، جمعیت و نرخ بیکاری روستایی سهم هر استان مشخص شده است که سهم خراسان شمالی ۳.۱۳ درصد از مبلغ ۱۲۰هزار میلیارد ریال است که نزدیک سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال می شود.

 

رضوی گفت: از این جهت تمام مراحل و روش های اجرایی به استانداران ابلاغ شده است و از اوایل بهمن ماه جاری بانک ها هم سهم خود را ابلاغ کردند.

 

وی افزود: از یکم بهمن جاری، طرح ها و ثبت نام در سامانه کارا آغاز شده و بعد از ثبت نام در این سامانه، کمیته فنی که متشکل از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه و مدیرکل روستایی هر استان است هر هفته باید دو جلسه تشکیل دهند و در هر جلسه ۱۰۰ طرح را بررسی کنند و به بانک ها ارائه دهند.

 

رضوی گفت: بانک ها هم موظف هستند حداکثر ۲۰ روز اعلام موافقت را برای توجیه مالی بانک های عامل انجام دهند و متقاضی موظف است ظرف ۴۵ روز اقدام به بردن وثیقه یا ضمانت نامه بکند.

 

وی اضافه کرد: این وام ها سه سال تنفس دارد و مدت بازپرداخت آن شش سال است.

 

رضوی درباره مشکلات سامانه کارا در زمان ثبت نام اظهار کرد: اکنون این مشکلات مرتفع شده است.
 

انتهای پیام/

 

منبع: ایرنا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.