این مطلب ۴۰۱۱ بار خوانده شده
معاون توسعه روستایی رئیس جمهور مطرح کرد:

ایجاد حدود ۲۰۰ هزار شغل در روستاها و مناطق عشایری

رضوی گفت: پارسال صدو پنجاه و نه هزار شغل پایدار روستایی و عشایری در روستاها ایجاد شد که این رقم امسال به مرز ۲۰۰ هزار شغل خواهد رسید.

به گزارش بسیج عشایر؛ رضوی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در خصوص وضعیت توسعه روستا ها تصریح کرد: از سال ۱۳۹۳ متوجه شدیم باوجود انجام کارهای زیرساختی مانند جاده، آب لوله کشی و فضای آموزشی و گازرسانی به روستاها، روستاییان برای ماندن در روستاها اقناع نیستند.

 

 

وی ادامه داد: نبود اشتغال، کمی درآمد خانوار روستایی و تبعیض در خدمات میان شهرنشینان و روستانشینان و عشایر از عللی بود که روستاییان را به مهاجرت به شهرها تشویق می کرد به همین علت به طور جدی به اشتغال و توانمندسازی روستاییان پرداختیم.

 

 

رضوی با بیان اینکه جمعیت عشایر و روستایی کشور ۲۰ میلیون و ۷۶۰ هزار نفر است، گفت: بیشتر این جمعیت، شاغل در کشاورزی ، دامداری ، صنایع دستی و برخی صنایع تبدیلی و قطعه سازی خودرو و مانند آن هستند اما درآمد آن ها پایین و حدود ۴۰ درصد درآمد خانوار شهری است.

 

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: روستاییان متاسفانه دانش تجاری و بازرگانی کافی ندارند و این یکی از مشکلات اصلی آن هاست که در این باره آموزش های مهارتی را برای روستاییان و عشایر برنامه ریزی کردیم و می خواهیم از فضای مجازی برای فروش کالاهای آنها اقدام کنیم.

 

انتهای پیام/

 

 

منبع: خبرنگاران جوان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.