همایش عشایر و شبانان سیستان و بلوچستان+تصاویر

چ, 02/26/1397 - 09:32
همایش عشایر و شبانان سیستان و بلوچستان+تصاویر
همایش عشایر و شبانان سیستان و بلوچستان+تصاویر
اولین همایش عشایر، شبانان و گله داران سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار شد.

به گزارش بسیج عشایر سیستان و بلوچستان، مشاور فرمانده کل سپاه  پاسداران و رئیس قرارگاه محرومیت زدایی کشور گفت: عشایر در خط مقدم اقتصاد مقاومتی قرار دارند  و انتظار ما از عشایر تلاش همیشگی  برای تولید است.

 

سردار حزنی افزود:عشایر از اقشاری هستند که فرمایشات  رهبری را در راستای اقتصاد مقاومتی اجرا کرده اند  و به فکر عرضه کالای ایرانی هستند.

 

وی گفت: با توجه به اینکه عشایر ۲ درصد جمعیت کل کشور را شامل می شوند  اما ۲۵ درصد مواد پروتئینی  و ۳۵ درصد صنایع دستی کشور را این قشر  تولید می کند.

 

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان هم در این همایش گفت: 400 نفر از شبانان و گله داران استان  در این همایش یک روزه شرکت کردند.

 

سردار معروفی افزود: این همایش به منظور ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، الگوی مصرف تولیدات ایرانی و ارزش گذاری به نقش جامعه عشایری در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و امنیت کشور برگزار شد.

 

وی  گفت: ارزش گذاری به نقش عشایر در طول سالیان گذشته و تبیین وحدت و همگرایی و ارتقای روحیه وفاداری جامعه عشایری به نظام، امام و رهبری از دیگر اهداف برگزاری این همایش بود.

 

فرمانده سپاه سلمان با تاکید بر برقراری امنیت گفت: بیش از ۸هزار نفر نیروی عشایر در  ‌استان داریم که نقش بسزایی در امنیت پایدار دارند.

 

  این همایش به همت سپاه سلمان سیستان و بلوچستان امروز برگزار شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.