این مطلب ۹۷۷۹ بار خوانده شده
سردار سیف در دهمین جلسه شورای عشایر استان تهران :

بسیج با تمام ظرفیت آماده همکاری با دولت، در راه محرومیت زدایی عشایر است.

دهمین جلسه شورای عشایر استان تهران به ریاست مهندس مقیمی، استاندار تهران، سردار سیف مسئول بسیج عشایری کشور، مهندس قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور و فرماندارن و روسای ادارات مرتبط با جامعه عشایر استان تهران در منطقه دشت لار و سد لتیان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایری کشور، دهمین جلسه شورای عشایر استان تهران به ریاست مهندس مقیمی، استاندار تهران، سردار سیف مسئول بسیج عشایری کشور، مهندس قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور و فرماندارن و روسای ادارات مرتبط با جامعه عشایر استان تهران در منطقه دشت لار و سد لتیان برگزار شد.

ابتدا استاندار تهران و هیئت همراه  با حضور در مناطق عشایری و بازدید از این مناطق از نزدیک با عشایر دیدار نموده و از مشکلات ایشان مطلع شدند.

مهندس مقیمی ، جامعه عشایری استان را افرادی پربازده در طول چند دهه گذشته توصیف کردوافزود:این قشر زحمتکش و بی ادعا علیرغم همه محرومیت ها همواره پربازده و کم مصرف بوده و در فرایند توسعه نقشی بی بدیل در استان تهران داشته اند. مقیمی با بیان این مطلب که مساعدت عشایر از لحاظ نیروی کار به توسعه اقتصادی به لحاظ کیفی را باید افزایش دهیم ، تأکیدکرد: از لحاظ عرضه مواد غذایی نقش عشایر به سبب دارا بودن بخشی از دامهای موجود در استان و پاسخ گفتن به تقاضای فزاینده گوشت و مواد لبنی در جریان توسعه اقتصادی قابل ملاحظه بوده است. 

در ادامه ،دبیر جلسه، مصوبات نهمین شورای برگزار شده در سال گذشته را قرائت کرده و نهادهای متولی نسبت به اقدامات انجام شده در این خصوص گزارش خود را ارائه نمودند.

سردار سیف در این جلسه ضمن انتقاد از بعضی از دستورالعمل های دست و پاگیر و سختگیرانه، گفت: بعضی از دستورالعمل های رضاخانی مانع توسعه و پیشرفت عشایرند.

وی در ادامه از آمادگی بسیج برای ارائه خدمات محرومیت زدایی در قالب تهیه سرویس های بهداشتی سیار و حمام و تانکر های آب با پنجاه درصد هزینه به عشایر خبر داد که با استقبال استاندار و هیئت همراه و نمایندگان عشایر مواجه شد.

کلهر نماینده عشایر استان در این جلسه از تخریب سرویس های بهداشتی و سنگچین های عشایر به شدت انتقاد کرده و گفت: عشایر خود را حافظان محیط زیست می دانند و سازمان محیط زیست می بایست جهت حفظ مراتع و ذخایر طبیعی دشت لار از ظرفیت های عظیم عشایری استفاده نماید و نسبت به ایجاد چند پاسگاه دیگر در منطقه اقدام نماید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

هرکس نمیتواند کفاره ی گناهش را بپردازد، بر محمد و آل محمد بسیار صلوات فرستد زیرا صلوات گناهانش را کاملا از بین می برد.