این مطلب ۱۶۸۸ بار خوانده شده
۲۱ تیر سالروز قیام مردمی علیه کشف حجاب رضا خانی

بیانیه سازمان بسیج عشایری اصفهان به مناسبت هفته عفاف و حجاب

نتیجه سهل‌انگاری و مسامحه در امر دین و بی‌توجهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی، گسست خانواده‌ها، و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است که مقدمات سقوط و نابودی یک جامعه را فراهم می‌کند.

بیانیه سازمان بسیج عشایری استان اصفهان به مناسبت هفته عفاف و حجاب

    حجاب، ارزشی است منطبق با طبیعت انسان و برای کمال و رشد شخصیت انسانی فرض شده است تا سلامت جامعه و نفس و نسل را محقق کند.دیروز مردم مسلمان ما در واقعه گوهرشاد با خون خود از حجاب و عفاف صیانت کردند و امروز در هجمه رسانه‌ها، ماهواره‌ها و فضای مجازی، معرفت دینی و تفکر اسلامی سلاح مبارزه و صیانت از عفت و پاکی زنان و خواهران ماست.نتیجه سهل‌انگاری و مسامحه در امر دین و بی‌توجهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی، گسست خانواده‌ها، و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است که مقدمات سقوط و نابودی یک جامعه را فراهم می‌کند.

    حقیقتا بعضی از مسئولین ما را چه شده است آیا نشنیده اند که خداوند تبارک وتعالی در قرآن کریم فرموده الَّذِینَ إِن مَّکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّکَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنکَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ (حج ۴۱) در آیه شریفه شرط تمکن و حکومت اقامه حدود و شریعت و امر به معروف و نهی از منکر می باشد ، آری امر به معروف و نهی از منکر اراده ، تصمیم ، قدرت و شجاعت می خواهد که در بعضی از مسئولین ذی صلاح مشاهده نمی شود.

      بسیار ضرورت دارد که همه به موضوع حجاب و عفاف و مسائل اخلاقی جامعه بیشتر بیندیشیم و نسبت به روند بدحجابی و آلودگی‌های اجتماعی نگران باشیم و مخصوصا اکنون که در ماه مبارک و سالگرد ۲۱ تیر ماه که از یک سو یاد‌آور خاطره تلخ تهاجم طاغوت علیه حجاب و عفاف است و از سوی دیگر یادآور ایستادگی و مقاومت ملت ایران در مقابل توطئه‌ها است قرار داریم، لازم است نسبت به جریان فساد و بی اخلاقی‌ها و سیل خانمان سوز فرهنگ برهنگی و بی عفتی و فساد که می‌رود تا دامان همه را آلوده سازد و دستورات خدا را به سخره بگیرد، بیشتر احساس مسئولیت کنیم و برای خدا بپا خیزیم و اقدامی بازدارنده و منطقی بنماییم تا خشم و غضب خداوند سبحان، جامعه ما را فرا نگیرد.

     امروز حجاب و عفاف یک مسأله صد درصد اجتماعی و فرا جنسیتی و فراتر از یک رفتاردینی است که نیاز به عزم دو طرفه از سوی مسؤولان و از سوی مردم دارد. عرصه ی فرهنگ حجاب و عفاف بیش از قانون و بودجه و ساختارهای دولتی و رسمی نیاز به ساختارهای غیر رسمی دارد. ساختارهایی برآمده از بطن مردم انقلابی، معتقد و دغدغه مند و در این میان مهمترین وظیفه نظام حمایت از همین ساختارهای غیر رسمی است.

     ما باور داریم حرکت‌های خودجوش مردمی در مقوله حجاب و عفاف در قالب حرکت‌های جهادی بهترین ایمن‌سازی برای مرزهای فرهنگی کشور است و ورود مردمی در دفاع فرهنگی قطعاً دشمن را غافلگیر خواهد کرد همانگونه که در ۸ سال دفاع مقدس این ورود نابهنگام مردمی دشمن را زمین‌گیر کرد.امروز ما معتقدیم که حجاب و عفاف قبل از آنکه نیاز به یک عزم فراگیر داشته باشد نیازمند یک فهم فراگیر است. ما معتقدیم که حجاب و عفاف نیازمند یک قرارگاه فراگیر ملی است که همگرایی قوای سه‌گانه و نهاد انتظامی را در تصمیم‌گیری و اجرا ایجاد نماید.

  در پایان با استعانت از خدای متعال و طلب امداد و کمک از نفس مسیحایی امام عصر (عج) و پیروی از رهنمودهای نائب بر حق ایشان امام خامنه ای دست وحدت را به سوی آسمان بلند کرده تا در پرتو این وحدت و یک دلی و یک صدایی با عزمی ملی و مردمی در نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف در کشور گامی بلند برداریم و در این باب موفق و پیروز گردیم.

 

 

سازمان بسیج عشایر استان اصفهان

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

هرکس نمیتواند کفاره ی گناهش را بپردازد، بر محمد و آل محمد بسیار صلوات فرستد زیرا صلوات گناهانش را کاملا از بین می برد.