این مطلب ۶۱۴۳ بار خوانده شده
به همت مسئول تعلیم و تربیت ناحیه عشایر فارس صورت گرفت :

تشکیل جلسه گروه بدهکاران انقلاب در سپاه عشایر استان فارس

اولین جلسه سال ۹۷ گروه بدهکاران انقلاب اسلامی در ناحیه مقاومت بسیج سپاه عشایرفارس با حضور حجة الاسلام رجبی مسئول حوزه نمایندگی سازمان بسیج عشایر کشور در تاریخ ۹۷/۰۴/۲۰ برگزار گردید.

به گزارش خبر نگار بسیج عشایر فارس ،در ابتدای جلسه حجة الاسلام خادمی ضمن خیرمقدم اشاره ای به آیه شریفه" الاخلا یومئذ بعضهم لبعضهم عدو الا المتقین" متذکر شدند که بیشتر دوستان در روز قیامت با هم دشمن هستند جز متقین و شما از آن دست از مومنانی هستید که از این رفاقت پشیمان نمی شوید زیرا که هدف شما از این رفاقت خدمت به خلق است.

ایشان خدمت به خلق را پس از انجام واجبات بهترین عمل دانستند و گفتند که حضرت موسی(ع) به خدا عرضه داشت که خدایا اگر مخلوق بودید چه عبادتی را بیشتر انجام می دادید؟ خداوند فرمود: خدمت به خلق اما برای رضای خدا

فلذا شما با تشکیل گروه بدهکاران و با خدمت به روستاییان هیچ گونه چشم داشتی از آنها ندارید که همین ارزش کار شما را چندین برابر می کند.

در ادامه جلسه حجه السلام عباسی امام جمعه زاهد شهرفسا هدف دشمنی های دشمن را از بین بردن دین دانست و گفت دین تمام وجوه زندگی انسان را تحت تاثیر خود قرار میدهد و اگر دین از انسان گرفته شود تفاوتی با حیوان ندارد زیرا حیات بدون معنویت را حیوانات هم دارند.

یکی از نشانه های حیات دینی مبارزه است این مبارزه میتواند در تمام وجوه باشد از جمله اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و... بدون مبارزه زندگی انسان پوچ و راکد می شود و به کمال نهایی نمی رسد.

ایشان گفتند در میان ائمه ما تنها چهارتن از آن ها مبارزه نظامی و سیاسی داشتند و سایرین مبارزه فرهنگی داشتند که امام جعفرصادق(ع) سردمدار این مبارزه بودند و اگر مبارزه نمی کردند الان اسلام واقعی وجود نداشت. درواقع ایشان اسلام محمدی(ص) را از اسلام اموی جدا کردند.

در زمان ما نیز امام خمینی (ره) با مبارزه فرهنگی و تربیت شاگرد توانست زیربنای انقلاب دینی را بوجود آورد. امام اسلام محمدی را از اسلام آمریکایی جداکردند.

عباسی گفت که بایستی با پیروی کردن از بیانات امام(ره) و مقام معظم رهبری باید اقدام به تربیت نیروهای جوان و فعال کرد و اجازه نداد تا جبهه مبارز و انقلابی دارای کمبود نیرو گردد.

در پایان جلسه حجة الاسلام رجبی پس از شنیدن نظرات شرکت کنندگان گفت که در مسیر شکل گیری این گروه خداوند به نحو احسنت آیه"امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء" را به ما اثبات کرد و به عینه شاهد این ماجرا بودیم که خداوند مددکار ما بود. در ابتدا تنها با حضور دو نفر اقدام به راه اندازی این تشکیلات کردیم اما مدت ها گذشت و اعضا ما بیشتر نشد تا اینکه به یکباره خداوند باعث شد تا این گروه گسترش یابد.

ایشان هدف این گروه را گره گشایی از مردم و به ویژه مستضعفان اعلام کرد و گفت باید بتوانیم در تمام جهات چه معنوی و فکری و چه اقتصادی از مردم گره گشایی کنیم و مشکلات را تا حدی برطرف سازیم.

حجه الاسلام رجبی افزود که فلسفه نامگذاری این گروه احساس دین ما به نظام مقدس اسلامی و خون پاک شهداست که این وظیفه را بردوش ما می گذارد تا آخرین لحظه بدون هیچ گونه چشم داشتی نسبت به مردم انجام وظیفه کنیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

هرکس نمیتواند کفاره ی گناهش را بپردازد، بر محمد و آل محمد بسیار صلوات فرستد زیرا صلوات گناهانش را کاملا از بین می برد.