این مطلب ۴۱۱۴ بار خوانده شده
به همت سپاه ناحیه عشایری استان کهگیلویه وبویراحمد

زنان جهادگرعشایری کهگیلویه وبویراحمد در سنگر خدمت رسانی به مردم/ وقتی جهاد زن و مرد نمی شناسد

امروز همچون هشت سال دفاع مقدس بانوان نیز هم پای مردان به میدان آمدند چرا که جهاد کردن مرد و زن نمی شناسد.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایری استان ک.ب

امروز همچون ۴۰ سال قبل در جنگ قرار داریم اما این بار جنگ از نوع توپ و تانک و اسلحه نیست بلکه از نوع اقتصاد و نرم و تهاجم فرهنگی است در هشت سال ددفاع مقدس نیز جهاد کردن زن و مرد نمی شناخت و امروز نیز این دفاع و کردن و جهاد کردن نیز زن و مرد ندارد.

در هشت سال دفاع مقدس زنان هم پای مردان به میدان آمدند و فرزندانشان را برای دفاع از خاک و دین این کشور تربیت کردند و امسال فرزندان تربیت یافته همان زنان به میدان آمدند که در این شرایط کشورشان و استانشان را از رنج و محرومیت رها کنند که هیچ کشوری چشم طمع به خاکشان ندوزد.

کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس ۱۸۸۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است آمنه حیدریان، پروانه کاویانی و حاجیه بهرامی سه شهیده عزیزی هستند که در بمباران دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند.

زنان در جنگ ایران در سه مقوله اصلی فعالیت داشتند فعالیت زنان در پشت جبهه،  حضور زنان در میدان نبرد و خط مقدم، نقش زنان در حفظ آثار و ارزش‏های دفاع مقدس پس از پایان جنگ،  فعالیت زنان در پشت جبهه است  و هیچکس نمی تواند نقش اثر گذار بانوان را انکار کند زنانی که در کنار تربیت نسل های امروز پشت جبهه حق علیه باطل نیز حضور داشتند و دفاع می کردند.

و اما امروز، امروز که جمهوری اسلامی ایران مورد هجمه کشورهای استعمار قرار گرفته است و جنگ اقتصادی روانی و جنگ نرم راه اندازی شده است نیز بانوان این استان به گونه ای دیگر وارد میدان شده اند آنها در کنار تربیت نسل اینده  و مدافعان کشور در مقابل این جنگ های استاده اند و دفاع می کنند.

 بانوان این استان در کنار عفت خود جهاد می کنند آنها به شکل های مختلف پا به پای مردم جهاد می کنند تا بتوانند در این کشور نقشی مهم و ارزشمند داشته باشند و بگویند قدر دان این نظام و این انقلاب هستند انها برای خراج کردن مردم استان از محرومیت  گروه گروه وارد میدان شده اند.

گروه های جهادی عشایری  تنها متعلق به مردان نیست بلکه بانوان  عشایری این استان نیز هستند و با حضور در بخش ها و روستاهای محروم استان  تلاش می کنند که محرومیت را از این استان دور کنند و بخشی از مشکلات مردم را برطرف کنند اگر دشمن سعی در نشان دادن ناکارآمدی نظام دارد اما جوانان این مرز و بوم اجازه نمی دهند نقشه دشمنان اجرا شود.

اگر دشمن فضای مجازی را به عنوان میدان جنگ انتخاب کرده است بداند جوانان از جمله جوانان دختران و پسران این کشور با میل و اراده خودشان امده اند که نقشه دشمنان را نقشه برآب کنند بانوان یاسوجی همچون مردان با غیرت با حضور در گروه های جهادی مختلف نقششان را ایفا می کنند.

آنها در روستاهای محروم  عشایری استان حاضر می شوند و با آموزش های مختلف فرهنگی و اجتماعی نسل آینده را برای دفاع های قوی تر آماده می کنند انها سربازان اینده این کشور تربیت می کنند.

از چند روز گذشته در استان و کشور اردوهای جهادی مختلفی در حال برگزاری است بانوان پایگاه ولایت مصلی امام خمینی( ره) یاسوج نیز به میدان آمدند.

بانوان این پایگاه در اردوی جهادی ۷ روزه به سروک رفتند   و کلاس های مختلف و متنوعی را برگزار کردند از جمله این فعالیت ها برگزاری کلاسهای هنری ،فرهنگی و عقیدتی مذهبی ،تفریحی،  کلاسهای قرآن،احکام،گلسازی وکریستال، بافندگی، نمد دوزی،جواهر سازی، بازی و سرگرمی (طناب کشی،شطرنج قصه گویی،طراحی ونقاشی)امامت شناسی ،ایستگاه صلواتی،دیدار با خانواده بی بضاعت و خدمات رسانی (بهداشتی ،خوراکی،پوشاک و کفش) است و همچنین با  چند خانواده شهدای این روستا دیدار کردند

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.