این مطلب ۸۱۲۶ بار خوانده شده
هر کسی مومنی را به عمد بکشد سرای او دوزخ است که جاودانه در آن باشد وخدا بر او خشم گرفته واو رالعنت کرده از رحمت خود دور کرده و برای او عذابی بزرگ آماده ساخته است

بیانیه سازمان بسیج عشایری اصفهان در حمایت مردم مظلوم یمن

شرایط وخیم انسانی در یمن را شرایطی بسیار تاسف بار می باشد معتقدیم این جنگ جز بی ثباتی و ناامنی، ده‌ها هزار کشته و زخمی، نابودی زیرساخت‌های بهداشتی - عمرانی و مبتلا شدن بیش از یک میلیون نفر از مردم یمن به وبا و افزایش فعالیت گروه های تروریستی و تکفیری نتیجه ای نداشته

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ»

   مردم مسلمان یمن که ملتی با ریشه تاریخی و تأثیر گذار هستند، روزگار سختی را میگذرانند. میلیونها زن و مرد و کودک خردسال در معرض قحطی و گرسنگی و تلف قرار دارند که ستمگران برای آن ها به وجود آورده اند. تنها جرم آن ها عدم تسلیم در برابر خواست ظالمان سعودی و استعمارگران می باشد.

     تأکیدات قرآن مجید و آموزه‌های پیامبراعظم(ص) در دفاع از مظلوم و ابراز انزجار از ظالم این انتظار را ازهمه مسلمین جهان به حق مطالبه می‌کند که همواره پیشگام استکبار‌ستیزی و برائت جستن از ظالمان و طواغیت و دفاع و همراهی با مظلوم بوده و در این مسیر گوی سبقت از همه بربایند.

     هم صدا وهم نوا با همه مردم ایران معتقدیم همانطور که خداوند کریم در سوره نساء آیه ۹۳ می فرماید : وهر مومنی را به عمد بکشد سرای او دوزخ است که جاودانه در آن باشد وخدا بر او خشم گرفته واو رالعنت کرده از رحمت خود دور کرده و برای او عذابی بزرگ آماده ساخته است ، اعلام می داریم که قتل نفس ، شکستن حریم ها و تجاوز کردن و… به انسانها وسرزمینها دیگر ملل در هر قانون وشریعتی زشت وغیر انسانی محسوب می شود .  زشت تر ، آلوده تر ومتوحشانه تر می شود زمانیکه مسلمانی علیه مسلمان دیگر وحکومتی مسلمان علیه حکومت مسلمان دیگر مرتکب این اعمال جنایتکارانه شود .

      امروز مادران یمنی به جای لالا یی مادرانه ، شهادتین رادر گوش کودکان خود زمزمه می کنند وتن مجروح کودکان بی خانمان و گاها یتیم یمنی باعث عدم جلوگیری عربستان از ارسال دارو ومواد غذایی و… به مراکز درمانی این کشور نشده است . عربستان پرده دار امن ترین حریم ها ، دیو خونریز این تراژدی بشری است . در این باره حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی ) چه حکیمانه فرمودند : سعودی ها بدعت بدی گذاشتند در این منطقه والبته خطا کردند ، اشتباه کردند وکاری که امروز دولت سعودی در یمن دارد انجام می دهد عینا همان کاری است که صهیونیست ها در غزه انجام دادند . سازمانهای بین المللی ونهادهای حقوق بشری بایستی پاسخگوی این سوال باشند که برای جلوگیری از این نسل کشی ، این بمباران هوایی در پاسخ به ناله ها و اشک های کودکان یتیم ومجروح یمنی ، برای التیام قلب شکسته وداغدار مادران یمنی برای جلوگیری از کشته شدن جوانان این سرزمین چه کرده است؟ آیا بیانیه ها وسخنرانی ها در پشت تریبون سازمان ملل می تواند عربستان وحامیان امریکایی اسرائیلی او را از ادامه جنگ باز دارند ؟ تخریب عامدانه زیر ساخت های دولت وملت یمن ، قتل عام زنان ومردان وکودکان یمنی ، تجاوز به خاک یک کشور دارای حاکمیت همگی از مسائلی است که ، خشم هر مسلمانی را بر می انگیزد .

   شرایط وخیم انسانی در یمن را شرایطی بسیار تاسف بار می باشد معتقدیم این جنگ جز بی ثباتی و ناامنی، ده‌ها هزار کشته و زخمی، نابودی زیرساخت‌های بهداشتی - عمرانی و مبتلا شدن بیش از یک میلیون نفر از مردم یمن به وبا و افزایش فعالیت گروه های تروریستی و تکفیری نتیجه ای نداشته و متجاوزان جز تخریب یمن و انجام فجایع ضدبشری به هیچ یک از اهداف خود نرسیده‌اند.

     استفاده از قحطی و گرسنگی به عنوان ابزاری جهت تحت فشار قرار دادن مردم یمن از سوی نیروهای موسوم به ائتلاف، اقدامی کاملا غیرانسانی و خلاف قواعد حقوق بین‌المللی بشردوستانه است، بر اساس اعتراف نهادهای بین‌المللی، استمرار محاصره هوایی، دریایی و زمینی یمن، بدترین شرایط انسانی در جهان را برای این کشور به وجود آورده است و بیش از ۲۰ میلیون نفر از مردم این کشور را در آستانه قحطی و گرسنگی قرار داده است.

    عشایر استان ضمن ابراز همدردی با مردم مظلوم  یمنی در غم از دست دادن فرزندان عزیز خود تجاوز ددمنشانه رژیم سعودی دست نشانده صهیونیستی را محکوم کرده وبه آنها اعلام می کنیم ننگتان باد که به خونریزی پرداختید ، شرمتان باد وحکومتتان ویران ، و در اینجا حمایت قاطع خود را از مردم مظلوم یمن وفریاد آزاد خواهی آنها اعلام می داریم واز خداوند بزرگ ظهور منجی عالم بشریت ومجری عدالت وپناهگاه محرومان ومستضعفان عالم ونابود کننده کاخ های ظلم وستم را مسئلت می داریم.

سازمان بسیج عشایر استان اصفهان

آذرماه ۱۳۹۷

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.