این مطلب ۵۰۹۹ بار خوانده شده
سردار سیف در گفتگو با بسیج؛

تهیه و توزیع آذوقه انسانی و دامی برای عشایر آسیب دیده

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور با اشاره به اینکه علاوه بر نیاز عشایر به مواد غذایی، پوشاک و مواد گرمایشی، علوفه دام ها هم باید تامین شود، ادامه داد: با تمام توان خدماتی ازقبیل تهیه و توزیع علوفه، نهاده های دامی و مرغی، جو و.. را برای کمک به مازندران ارسال نموده تا در دسترس نیازمندان قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، سردار نصرالله سیف در گفتگو با بسیج  در مورد اقدامات سازمان بسیج  عشایری با تبریک نوروز ۹۸ به هموطنان گفت: به محض حصول اطلاع سیل بزرگ و بی سابقه در برخی مناطق مازندران و گلستان، به منظور کمک رسانی به سیل زدگان ضمن اطلاع  به مسئولین بسیج عشایری  استانهای درگیر(مازندران و گلستان) و همه مسئولین بسیج عشایری استانهای کشور ابلاغیه ای مبنی شتاب در ارائه توانمندیها و خدمات به دامداران و عشایر صادر کردیم.

مسئول سازمان بسیج عشایری کشوربا یادآوری اینکه اهمیت این موضوع به همه مسئولین کشوری و لشگری اطلاع رسانی گردید، افزود: واقعیت زندگی عشایری با زندگی سایر مردم متفاوت است، زیرا آنان مثل شهر نشینان از منازل ثابت برخوردار نبوده و به خاطر کوچ نشینی و دامپروری دارای سرپناهی موقت هستند، و به محض بروز این گونه حوادث، تمام اموال، مال، زندگی و عیالشان در معرض آسیب و خطر قرار می گیرد.

سردار سیف ضمن بیان اینکه با درایت فرماندهان استانها توسط رده های دست اندرکار سازمان بسیج و سپاه،  اعم از کشوری و لشگری، کمک های خوبی جمع آوری و به سمت استانهای آسیب دیده سرازیر شد، گفت: با توجه به اینکه در بخش راه ها و ارتباطات هم مازندران خسارت  زیادی دید عملا ارسال کمک های زمینی با مشکل روبرو گردید که با همت استانها، باید اولا این آسیب ترمیم تا عملیات کمک رسانی بهتر و به موقع  انجام و ثانیا عملیات انتقال عشایر، خانواد و دام به نقاط امن، با کمترین آسیب  صورت گیرد.

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور با اشاره به اینکه علاوه بر نیاز عشایر به مواد غذایی، پوشاک و مواد گرمایشی، علوفه دام ها  هم باید تامین شود، ادامه داد: با تمام توان خدماتی ازقبیل تهیه و توزیع علوفه، نهاده های دامی و مرغی، جو و.. را برای کمک به مازندران ارسال نموده تا در دسترس نیازمندان قرار گیرد.

وی برقراری امنیت خانواده، جان و مال عشایر به همراه دامشان را دارای اهمیت بسیار بالا دانست و افزود:  نیروهای مخلص بسیج برای حفظ این مهم همواره در تلاش هستند تا خانواده و اموال عشایر زحمت کش از دستبرد سودجویان در امان بماند.

سردار سیف گرچه زمان اطلاع رسانی نسبت به آمار عشایر آسیب دیده مازندران را زود دانست، گفت: نیاز درجه اول عشایر ارائه سریع وسایل گرمایشی مانند؛ پتو، گرم کننده ها، سوخت و مواد غذایی و همچنین ،  خوراک دام است تا در اسرع وقت عشایر از آن برخوردار شده تا بخشی از آلام و آسیب را کاهش دهیم. 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲