این مطلب ۳۱۶۸ بار خوانده شده
دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه عشایر فارس:

ارائه ۲ هزار خدمت به ‌نیابت از ۲ هزار شهید عشایر تا آبان ماه

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه عشایر فارس ضمن تشریح فعالیت‌های این قرارگاه برای ارائه خدمات به جامعه عشایری گفت: تا برگزاری یادواره شهدای عشایر، بنا داریم ۲ هزار خدمت به‌ نبایت۲ هزار شهید عشایر به این قشر محروم ارائه دهیم.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایر فارس ، سعدی محمدی، جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه عشایر فارس و دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی این ناحیه از سپاه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز، از برگزاری یادواره شهدای عشایر فارس در ابان ماه خبر داد و گفت: به همین دلیل بنا داریم ۲ هزار خدمت را تا هنگام برگزاری این یادواره به‌یمن ۲ هزار شهید عشایر به این قشر محروم ارائه دهیم.

به گفته محمدی، خدمات قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه عشایر فارس، توسط حوزه‌های مقاومت سپاه در کل استان در قالب ۱۸ گروه جهادی ثبت شده و ۱۷۷ گروه جهادی محله محور یا پایگاه محور با اعزام ۱۱۴۲ نفر روز به مناطق هدف انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: در سال ۹۷ و سه ماهه اول سال ۹۸، سپاه عشایر در سه بخش محرومیت‌زدایی، سازندگی و خدمت‌رسانی و اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی و اشتغالزایی اقدامات شایان توجهی داشته است.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه عشایر فارس با بیان اینكه در پروژه‌های محرومیت‌زدایی ۵ فعالیت و عملکرد داشتیم که موجب رضایت جامعه عشایر بوده است، گفت: احداث آب انبار عشایر در منطقه چاهرو پاسارگاد با هزینه ۴۰ میلیون تومان که ۱۶۰ خانوار عشایری از این آب‌انبار بهره‌مند شدند؛ کمک به ساخت و مرمت ۲۲ باب منزل محروم با کمک خیران و كمیته امداد و کمک به ساخت ۵ چشمه سرویس بهداشتی و ۴ ساختمان حمام مربوط به خانه نیازمندان از جمله این فعالیت‌ها بوده است.

محمدی همچنین کمک به ساخت و مرمت ۸ مسجد و حسینیه در مناطق عشایری با كمك خیران، کمک به ساخت و مرمت و نوسازی دو مدرسه در منطقه محروم عشایری را از دیگر فعالیت‌های محرومیت‌زدایی این ناحیه از سپاه برشمرد.

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه عشایر فارس اظهار كرد: در عرصه خدمت‌رسانی اعزام ۱۰ تیم بهداشتی و درمانی به مناطق محروم عشایری داشتیم كه خدمان رایگان را به ۷۵۰ نفر از جامعه عشایر ارائه داده‌اند.

وی، واكسیناسیون دام و طیور عشایر در ۱۲ نقطه عشایرنشین شامل واكسن ۱۰ هزار رأس گوسفند و ۲ هزار و ۵۰۰ قطعه طیور، كمك به شست‌و‌شوی گوسفندان عشایر و پشم‌چینی آنان در ۶ نقطه عشایری، كمك به لایروبی قنوات و جداول آب شرب عشایر، كمك به كاشت ۵ هزار اصله نهال و احیای جنگل‌ها و مراتع عشایری را از جمله عرصه‌های خدمت‌رسانی این ناحیه از سپاه عنوان كرد.

محمدی اظهار كرد: همچنین در ابتدای سال جاری به سیل‌زدگان دو روستای اطراف شیراز شامل سلطان‌آباد و جرسقان كمك كردیم كه سه گروه جهادی بسیجی و یك گروه جهادی از كاركنان رسمی سپاه عشایر وارد عمل شده و بیش از ۲۰ خانه از گل و لای پاكسازی شد و یك دستگاه لودر و یك دستگاه تانكر آبرسانی نیز به این دو روستا اعزام شد.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه عشایر فارس ادامه داد: همچنین شست‌وشو و پاک‌سازی کوچه‌ها از گل و لای و ایجاد سیل‌بند در کنار دو روستای مذكور، توزیع ۲۵۰ پرس غذای گرم، جمع‌اوری ۳۲ میلیون تومان كمك‌های نقدی و ۳۰ میلیون تومان كمك‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان از دیگر اقدامات سپاه عشایر در این عرصه بوده است.

وی همچنین به فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی، صنایع تبدیلی و اشتغالزایی این ناحیه از سپاه نیز اشاره كرد و گفت: در سال ۹۷ و این سه ماهه ۹۸ مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات با بهره ۱۰ درصد با همکاری بانک مهر اقتصاد به متقاضایان این طرح‌ها واگذار کردیم که در این راستا ۱۱ واحد از همین طرح‌های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی راه‌اندازی شده است و برای ۱۱ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی انجام شده است.

محمدی بیان كرد: در راستای ایجاد طرح‌های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی و اشتغالزایی برنامه برگزاری کارگاه‌های آموزشی در دستور كار داریم تا مشاغل خانگی و بهره‌وری دام افزایش یابد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲