گزارشی از سفر به مناطق محروم عشایری استان چهارمحال و بختیاری

س., 08/06/2019 - 10:55
در راستای کنگره ملی ده هزار شهید عشایر کشور
گزارشی از سفر به مناطق محروم عشایری استان چهارمحال و بختیاری
گزارشی از سفر به مناطق محروم عشایری استان چهارمحال و بختیاری
با تمامی سختی های راه این منطقه تمام بسته های غذایی را بین نیاز مندان تقسیم کردیم وخیرین ما به هرکسی وهر روستایی می رسیدند بااهداء مبالغ نقدی موجب سرور وخوشحالی آنان می شدند.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایری استان چهارمحال و بختیاری چرا بنشینم...؟ حال آنکه  پرودگارمان هجرت کنندگان و جهادگران را مقام و منزلتی بیشتر عطا میکند و آنان را پیروز و رستگار می خواند (توبه 20).

هنگامی که پیامبرمان جهادگران را رهبران اهل بهشت دانسته است (مسدرک الوسائل،ج2،ص244). وقتی  مولایمان، مالک را به رسیدگی به محرومین جامعه و تنگدستان به خدا سوگند می دهد (نهج البلاغه نامه 53 ).

آنگاه که خمینی کبیر در جنگ بین فقر و غنا، و پابرهنگان و مرفهینِ بی درد ،بوسه بر دست و بازوی مجاهدین این جبهه به نفع ولی نعمتان می زند(صحیفه نور،ج20،ص333). اگر سید شهیدان اهل قلم شان مارا در ایمان ،هجرت و جهاد می داند. آنوقت که رهبرمان به خدمت رسانی به محرومین تشویقمان می کند و بر عدالت محوری و مطالبه گری تاکیدمی کند، دقیقا یک هفته قبل بود همرا بودیم با فرماندهی محترم بسیج سپاه عشایری استان چهار محال وبختیاری وتیم همراهش که از استان برای خدمت به محرومیم درمناطق عشایری بخش رودشت شهر سردشت دهستان دودراء امده بودیم در آن روز کمک هایی به مردم غیور عشایر این منطقه از سوی ناحیه عشایری تقدیم عزیزان عشایری شد ومشکلات آنها احصاء ویادداشت برداری گردید اما این بار به دنباله همان اهداف با نفرات جهادی تر آن هم خیرین بله درست شنیدید خیرینی که  از سر لطف بی نهایت وتوفیق خدادادی آمده بودند تا مشکلات منطقه را به حداقل برسانند.ابتدای سفر این هفته ابتداء با حضور رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان جناب آقای هاشمی ومعاون نوسازی مدارس استان جناب آقای یزدانی وارد آموزش وپرورش شهرستان لردگان شدیم وآنجا جلسه ای با حضور مدیران آموزش وپرورش وخیرین شهرستان برگزار شد ودراین جلسه مشکلات مدارس بحث وگفتگو شد.

یادم است حاج آقای شیرمردی از خیرین دراین جلسه فرمودند که شیطان برای اینکه انسان مالش را در راه خدا دهد بیشترین وسوسه را می کند ومی گوید از مالت کم نکن واگه کمک کنی مالت تمام می شودوریاست محترم آموزش پرورش که چند روزی در این پست انجام وظیفه میکند از آمار مدارسی خبر داد که دچار مشکلات زیر بنایی وروبنایی بودند وکلیپی از این مدراس برای خیرین پخش کرددرخواست کمک داد از خیرین ،اما خیرین ما ابتداء پیشنهاد هایی دادند از جمله پیشنهادات از جناب آقای مهربان  خیرمحترم بود که می فرمود در آموزش وپرورش باید فرهنگ سازی شود باید کار فرهنگی در تفکر آحاد مردم اتفاق بیفتاد تا مردم خود آموزش پرورش رامدیریت کنند وبا کمک های کوچک می توان کار های بزرگی کرد .به این جمله که دقت می کنیم می بینیم که درست است وراه اصلی این است وبرای از بین رفتن مشکلات  مدارس نیاز است که برنامه ریزی فرهنگی شود ودر پایان جلسه با آموزش پرورش مدیران وخیرین ومسئولین به سراغ مدرسه ای در هر لردگان رفتند وخیران مدرسه ساز قول هایی دادند برای ساخت  ومرمت مدارس دارای مشکل .سپس راهی  مناظق محروم شدیم با توجه به مشکلات احصاء شده است.

با تمامی سختی های راه این منطقه تمام بسته های غذایی را بین نیاز مندان تقسیم کردیم وخیرین ما به هرکسی وهر روستایی می رسیدند بااهداء مبالغ نقدی موجب سرور وخوشحالی آنان می شدند ومحمد کوچولوبا چندین کودک امدند وآقای مهربان با مهربانیت با انها سلفی گرفت ولی آقا محمد پایش شکسته بود وگچ گرفته وگریه می کردومادر بزرگ روستای خونکار از وضعیت جاده روستا گلایه می کرد از وضعیت کودکان بی بضاعت وبیمار گلایه می کرد ومی گفت اگر کسی در اینجا بیمار شود ساعت ها طول می کشد با سختی ها فراوان به شهر برسدوتحت درمان قرار گیرد ومی گفت تا به حال چند نفر به همین دلیل از دنیا رفته اند وچه غم انگیز بود وقتی این را شنیدیم.!  از روستاهای طلینه ،گوورون وچندین روستای دیگرسرکشی کردیدم.

چه سفری امروز داشتیم سفری که شاید رنگ لباسهایمان را خاکی کرد اما سعی شد که خاک های که سالیان زیادی به این منطقه باد ان را اورده بود را از انها پاک کنیم وخیرین با دست پرمهر محبت خود این کار را بدون منت کردند ومردم را خوشحال کردند .  علی خالدی

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)