این مطلب ۲۰۰ بار خوانده شده
با حضور سرتیپ دوم خلبان محمد ولی بیرانوند برگزار گردید :

نخستین همایش معتمدین ، ریش سفیدان و نخبگان عشایر ایل بیرانوند

نخستین همایش ریش سفیدان، معتمدین و نخبگان عشایر بخش بیرانوند با حضور سرتیپ دوم خلبان محمد ولی بیرانوند فرمانده اسبق هوا ناجا و فرمانده فعلی پایگاه هوایی هلال احمر کشور،فرمانده ناحیه بسیج عشایری لرستان وکلیه مسئولین ادارات بخش در سالن ورزشی شهید فضل اله چغلوند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایری از لرستان ، نخستین همایش ریش سفیدان، معتمدین و نخبگان عشایر بخش بیرانوند با حضور سرتیپ دوم خلبان محمد ولی بیرانوند فرمانده اسبق هوا ناجا و فرمانده فعلی پایگاه هوایی هلال احمر کشور،فرمانده ناحیه بسیج عشایری لرستان وکلیه مسئولین ادارات بخش در سالن ورزشی شهید فضل اله چغلوند برگزار شد.

"سجاد جمشیدی " فرمانده حوزه بسیج شهدای بخش بیرانوند در ابتدا ضمن خیرمقدم به مسئولین و ریش سفیدان عشایر بخش بیرانوند ، به اهمیت این همایش اشاره داشت و افزود: یکی از اهداف همایش آشنایی بیشتر مسئولین با مشکلات عشایر و تلاش در جهت حل مشکلات جامعه عشایری است.

"سیاوش رستمی" فرمانده ناحیه بسیج عشایری لرستان هم در ادامه با اشاره به اینکه عشایر از متدین‌ترین اقشار جامعه ایرانی هستند، تصریح کرد: عشایر در ۸ سال دفاع مقدس و بعد از آن هم در حوزه سازندگی و علم و دانش سر آمد بودند.

وی اظهار داشت : ناحیه بسیج عشایری لرستان وظیفه جذب، آموزش و سازماندهی بسیجیان را برعهده دارد و آمادگی خود را جهت کمک به دولت در جهت حل مشکلات جامعه عشایری اعلام می دارد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین بیرانوند امام جمعه بخش بیرانوند گفت : عشایر با فضیلت هایی در طول تاریخ زندگی کردند. صداقت، شجاعت، غیرت و مردانگی از ویژگیهای عشایر بوده است.

سرتیپ دوم خلبان محمد ولی بیرانوند در معتمدین و ریش سفیدان ضمن قدردانی از زحمات جامعه عشایری، آنها را یکی از جوامع اصلی تشکیل دهنده ایران اسلامی دانسته و اظهار داشتند با توجه به عدم نیاز قشر عشایر به کالاهای خارجی حمایت از عشایر در واقع حمایت از اقتصاد مقاومتی می باشد.

وی همچنین با اشاره به فرصت های منطقه کار نخبگان و معتمدین را شناسایی فرصت ها و همفکری جهت استفاده بهینه از این فرصت ها با کمک مردم برشمرد.

در این مراسم برنامه‌های متنوعی برگزار شد که می توان به استقبال سوار کاران از مهمانان و طبخ نان محلی توسط بانوان جهت زنده کردن فرهنگ ایلی و عشایری اشاره کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲