این مطلب ۱۱۵ بار خوانده شده
۵ آذر سال ۱۳۵۸، توسط امام خمینی (ره) فرمان تاریخی تشکیل بسیج مستضعفان صادر شد

گردهمایی بزرگ بسیجیان عشایر اصفهان در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین برگزار گردید

بسیج نهادی است تحت فرماندهی مقام معظم رهبری كه هدف آن نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و جهاد در راه خدا و گسترش حاكمیت قانون خدا در جهان طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و تقویت كامل بنیه دفاعی از طریق همكاری با سایر نیروهای مسلح و همچنین كمك به مردم هنگام بروز بلا و حوادث غیر مترقبه می باشد .

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج عشایری اصفهان : گردهمایی بزرگ بسیجیان عشایر استان در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین برگزار گردید .

سرهنگ کیانی گفت : بسیج به لحاظ لغوی به معنای سامان و اسباب ساز و سازمان جنگ : عزم و اراده ، آماده سفر شدن و آماده ساختن نیروهای نظامی یك كشور برای جنگ می باشد . در جامعه ما نیز بسیج یک نهاد اجتماعی است همانند خانواده که به صورت عضوی از ساخت و نظام اجتماعی جامعه است به شمار می آید نهادی که با هدف پاسداری از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی بوجود آمده است .

ایشان گفت : ۵ آذر سال ۵۸ توسط امام راحل (ره) فرمان تاریخی تشکیل بسیج مستضعفان صادر شد و ارتش دهها میلیونی به فرمان امام از جمله اساسی ترین عوامل در جهت خنثی‌سازی توطئه‌ها به حساب می‌آید که به برکت این دوراندیشی و هدایت انقلاب در مسیر اصلی خود، زمینه انقلاب دوم فراهم آمد و با سقوط لانه جاسوسی آمریکا در تهران و برملاشدن ماهیت سلطه جو و تجاوزکارانه آمریکا، شیطان بزرگ با ضربه‌ای سخت و جبران ناپذیر روبرو شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲