این مطلب ۲۷۹ بار خوانده شده
از ویژه برنامه های سازمان بسیج عشایری اصفهان به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر

توزیع بیش از ۳۵۰ جلد کتاب کمک آموزشی به مدارش شبانه روزی عشایری اصفهان

دهه فجر ،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزشهای اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست كه گذشته را از آینده جدا ساخته است.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج عشایری اصفهان : دهه فجر ،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزشهای اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست كه گذشته را از آینده جدا ساخته است. در دهه فجر اسلام تولدی دوباره یافت و این دهه در تاریخ ایران نقطه ای تعیین كننده و بی مانند بشمارمیرود. تا قبل از انقلاب اسلامی،‌ در ایران نظام اسلامی وجودنداشت و رابطه پادشاهان با مردم رابطه ی «غالب و مغلوب» و« سلطان و رعیت » بود وپادشاهان احساس می‌كردند كه فاتحینی هستند كه بر مردم غلبه یافته اند و حضرت امام رضوان الله تعالی علیه این سلسله معیوب را قطع كردند و نقطه ی عطفی در تاریخ ایران بوجودآوردند و شمشیر اسلام مردم را علیه دشمنان اسلام،‌ مردم و استعمارگران به كار گرفتند. دهه انقلاب از رشحات اسلام است و آئینه ای است كه خورشید اسلام در او درخشید و این دهه باید با عظمت هرچه تمامتر برگزارشود. این مراسم را با هیجانهای عاطفی صحیح باید با طراوت و تازه كرد. در مذهب ما،‌ احساسات،‌ گریه و شادی، حب و بغض و عشق و نفرت جایگاه والایی دارد. از این رو جشنهای دهه فجر می بایستی همچون مراسم و اعیاد مذهبی گرامی داشته شود و مردمی باشد. باید كلیه مساجد فعال شوند و مردم با حضور در مساجد خاطره ی فراموش نشدنی حضرت امام و پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.

کیانی نژاد گفت : در سومین روز از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر این سازمان اقدام به اهدا ۳۵۰ جلد کتاب کمک آموزشی به ارزش بیش از ده میلیون تومان به مدارس شبانه روزی در راستای خدمات رسانی به جامعه عشایری( کمک به ارتقاء و رشد تحصیلی دانش آموزان پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم )نموده است .این کتب برای رشته های مختلف تحصیلی انسانی ، تجربی و ریاضی می باشد که در اختیار کتابخانه های مدارس شبانه روزی شهرستانهای سمیرم ، فریدونشهر و چادگان قرار می گیرد تا دانش آموزان بتوانند به راحتی از آنان استفاده نمایند . این حرکت برای اولین بار در استان انجام می پذیرد .

ایشان افزودند این سازمان در نظر دارد امسال برنامه های ایام الله دهه فجر را در قالب خدمات رسانی بویژه به محرومین پررنگ تر دنبال کند تا حلاوت این پیروزی بزرگ (انقلاب اسلامی ) به ذائقه این قشر عزیز شیرین تر باشد .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲