این مطلب ۲۲۷ بار خوانده شده
همزمان با ایام الله دهه فجر صورت گرفت:

برگزاری سلسله نشست های تحکیم خانواده در منطقه عشایری دوآب صمصامی

بمناسبت چهل و یکمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامي، سلسله نشست های تحکیم خانواده در پایگاه حضرت معصومه(س) افسرآباد برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار بسیج مساجد و محلات سروان پاسدارمحمود نظرپور اظهار کرد: اسلام آیین الهی و مقدسی است که برای خانواده اهمیت فراوان قائل است و آن را سنگ بنای مهم حیات اجتماعی می‌شناسد. وحدت جامعه را از وحدت زوجین و وحدت اعضا خانواده می‌شناسد وعلایق انسانی موجود در خانواده را قابل گسترش و نشر در جامعه به حساب می‌آورد.

فرمانده حوزه عشایری صمصامی افزود: اسلام معتقد است برای اینکه جامعه‌ها تحت ضابطه در آیند، چاره‌ای جز این نیست که نخست خانواده تحت ضابطه درآید وهر گونه نظم و سازندگی باید از خانواده آغاز گردد، دامنه سازندگی و گسترش آن به جامعه کشانده شود وحیات اجتماعی نظم و ضابطه پیدا کند.

 در این نشست که با حضور جمعی از خواهران پایگاه حضرت معصومه(س) افسرآباد برگزار شده بود؛ سروان نظرپور آشنا کردن جامعه با معنای درست و دقیق قناعت را زمینه‌ساز پیشگیری از بسیاری از مشکلات خانوادگی رایج در اجتماع دانست و بیان داشت‌: قناعت به معنی نخوردن و نپوشیدن نیست بلکه این فضیلت بزرگ انسانی و دینی، به معنای پرهیز از هرگونه زیاده‌روی و اسراف است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲