این مطلب ۲۵۴ بار خوانده شده

اولین یادواره شهدای طلبه و روحانی عشایر در کهنوج

اولین یادواره شهدای طلبه و روحانی عشایر در کهنوج برگزار شد

مدیر موسسه سیره شهدا کشور در یادواره طلبه شهید شیخ عباس علیدادی ازشهدای عشایرایل سلیمانی ،استان کرمان ،با بیان اینکه آمار بالای شهدا و جانبازان در قشر روحانیت نشان دهنده این است که روحانیت برای دفاع از اسلام و کشور تا چه حد مهیا بوده است، گفت: خون پاک شهدای حوزه و روحانیت افق فقاهت را گلگون کرده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج درکرمان حجت الاسلام جوشقانیان در جمع طلاب حوزه علمیه کهنوج گفت: برگزاری این یادواره گامی در راستای شناخت روحانیت بیدار اسلام و فرهنگ شهادت، و فرصت مناسبی برای معرفی این شهدا به عنوان الگو و اسوه به نسل امروز است.

وی با بیان اینکه نقش مهم روحانیت در دفاع مقدس، مشروعیت بخشیدن به مقوله دفاع بود، خاطر نشان کرد: با حضور روحانیت در جبهه، رزمندگان با انگیزه الهی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حاضر می شدند و به دفاع از اسلام و انقلاب پرداختند.

حجت الاسلام جوشقانیان با تأکید بر اینکه ایمان و معنویت اهم عوامل تحرک رزمندگان بود، افزود: آنچه روحیه رزمندگان را تقویت می کرد سخنان روحانیت بود، با این کار رزمندگان با انگیزه بالاتری آماده می‌شدند و به اهدافشان ایمان پیدا می‌کردند ضمن آنکه روحانیت در زمینه های دیگر مانند مسابقه، مشاعره، ورزش و بازی با دیگر رزمندگان همراهی می کردند و معنویت را توأم با نشاط در جبهه ها فراهم می کردند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲