این مطلب ۲۰۱ بار خوانده شده
پیام سردار سیف به جامعه عشایر در پی شیوع ویروس کرونا:

قاتل مردم طایفه خود به ویژه سران و معتمدان عشایر نباشیم

مسئول سازمان بسیج عشایری طی پیامی از عشایر درخواست کرد دید و بازدید های عیدانه، خرید عید و زیارت اهل قبور در پنج شنبه پایانی سال و پذیرش گردشگران و مسافران را لغو کنند و به تمامی توصیه های پزشکی برای جلوگیری از شیوع کرونا توجه کنند.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایری ، سردار سیف مسئول سازمان بسیج عشایری، طی پیامی از تمام عشایر کشور درخواست کرد به توصیه های بهداشتی توجه کنند.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عشایر و روستاییان عزیز، سلامتی شما از هر امری واجب تر است. اینگونه فکر کنید که ویروس منحوس کرونا همه جا در کمین شماست، از شما خواهش می کنم همانگونه که در تمامی عرصه ها یار و یاور انقلاب و کشور بوده اید، اینبار نیز برای مهار و ریشه کنی ویروس کرونا، تمامی نکات بهداشتی را رعایت کنید.

هر چند که بازدید از بزرگان و سران قوم از رسوم قدیمی و حسنه عشایر است ولی در مقطع کنونی برای حفظ جان همه عزیزان عشایر و بزرگان ، حتی الامکان بازدید ها را کم کنید و به تبریک و احوال پرسی تلفنی اکتفا کنید.

سنت دیگر، زیارت اهل قبور در پنج شنبه پایانی سال است، از شما درخواست دارم برای زیارت اهل قبور بیرون نیایید و از محل اسکان خود در منزل یا سیاهچادر برای درگذشتگان خود طلب مغفرت نمایید، مطمئن باشید روح ایشان نیز اینگونه آسوده تر خواهد بود.

درخواست دیگرم از شما عزیزان اینست که به هیچ عنوان برای خریدهای غیر ضرور که همه ساله انجام می شد به بازار و شهر نیایید و تردد خود را به شهر ها کم نمایید و به گونه ای برنامه ریزی نمایید تا با یک بار مراجعه بیشتر مایحتاج خود را خرید نموده و مجبور نباشید تردد زیادی به شهرها داشته باشید.

همه می دانند که مرام و مسلک عشایر و روستایی میهمان نوازی است، ولی با وضعیت فعلی کشور از شما می خواهم با توجه به توصیه های اکید مسئولین ستاد مبارزه با کرونا، در خصوص ممنوعیت مسافرت و گردشگری، به هیچ عنوان مسافران و گردشگران متخلف که توصیه های بهداشتی را جدی نگرفته اند و جان هیچ کس برایشان اهمیت ندارد را پذیرش ننموده و در منازل خود اسکان ندهید.

در پایان ضمن تشکر ویژه از مدافعان سلامت که خط مقدم جنگ با ویروس کرونا هستند ، مجددا از جامعه عشایر و روستایی عزیز کشورمان درخواست دارم تا در کنار سایر اقشار جامعه همکاری نمایند تا به امید خدا این میهمان ناخوانده را بیرون نماییم.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

حدیث هفته

با آمرزش خواهی و استغفار خود را معطر کنید تا بوی گناه شما را رسوا نکند.

امالی طوسی ص۳۷۲